בארץ

בלעדי לכלכליסט

ארגון עובדי התעשייה האווירית רוצה בחירות לוועד כל חצי שנה

כך הודיע המזכיר הפורש אהוד נוף לרשות השיפוט הארצית של ההסתדרות, שדנה בעתירה נגד ההחלטה לקיים השבוע בחירות רק לתפקיד יו"ר הוועד

אמיתי גזית 21:4130.04.18
בעוד יומיים צפויות להיערך בחירות לתפקיד מזכיר ארגון עובדי התעשייה האווירית (תע"א). ואולם לפי עמדה רשמית שמסר היום המזכיר הפורש אהוד נוף לרשות השיפוט הארצית של ההסתדרות, בחירות חוזרות לתפקיד זה יתקיימו שוב בנובמבר. את נוף ייצגו עו"ד שמואל ליאור וגדי בר-און. הכרעת רשות השיפוט תתקיים מחר. 

 

עמדתו של נוף נמסרה במסגרת תגובה לעתירה שהגיש מוטי פרץ, עובד החברה ומתמודד על תפקיד המזכיר. פרץ עתר באמצעות עו"ד דב קיבלוביץ נגד ההחלטה של נוף וארגון העובדים לקיים בחירות רק לתפקיד המזכיר, כאשר לטענתו על פי התקנון בחירות צריכות להיות לכלל מוסדות הארגון ובהם 64 חברי מועצת העובדים.

 

מאחורי העתירה עומד חשש כי בחירות במתכונת הנוכחית, רק לתפקיד המזכיר, משרתות את יאיר כץ, בנו של שר הרווחה חיים כץ שכיהן בתפקיד עד 2016. פיצול מערכות הבחירות יאפשר למקד מאמצים להשגת ניצחון לכץ.

 

נוף ומועצת ארגון העובדים הסבירו כי נאלצו לקבוע מועד מוקדם לבחירת מזכיר חדש לארגון, משום שנוף פורש היום מהתפקיד, ולא רצו להשאיר חלל ריק בתקופה בה הוכרז סכסוך עבודה על רקע תוכנית התייעלות שמובילה החברה. לדבריהם, בבחירות שיתקיימו בנובמבר תהיה התמודדות מחודשת על תפקיד המזכיר וכן למועצת הארגון. 

 

 

אהוד נוף אהוד נוף צילום: מאיר מלכה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x