$
בארץ

לוי הלוי מונה למנכ"ל חברת כרטיסי האשראי כאל

בנק דיסקונט הודיע על מינויו במקום דורון ספיר. בארבע השנים האחרונות כיהן כראש חטיבת טכנולוגיות ותפעול בדיסקונט. הוא נבחר ע"י מנכ"לית הבנק בין היתר בשל שילוב של ניסיון ניהולי וטכנולוגי

רעות שפיגלמן 17:0730.04.18
בנק דיסקונט הודיע היום (ב') על מינוי של לוי הלוי למנכ"ל חברת כרטיסי האשראי כאל במקומו של דורון ספיר. דיסוקנט הוא בעל השליטה בכאל (72%) ואת יתר המניות מחזיק הבנק הבינלאומי. הלוי משמש כסמנכ"ל בדיסקונט, ראש חטיבת טכנולוגיות ותפעול בבנק.

הלוי (48) יסיים את תפקידו כחבר הנהלה בדיסקונט, לאחר שכיהן בארבע השנים האחרונות כראש חטיבת טכנולוגיות ותפעול. הלוי נבחר על ידי מנכ"לית הבנק, לילך אשר-טופילסקי, מבין עשרות מועמדים שהתמודדו על התפקיד, ולאחר שהדירקטוריון אישר את מינויו.

 

הלוי היה שותף ביישום התוכנית האסטרטגית של הבנק בהיבט הדיגיטלי. בשנתיים האחרונות כיהן הלוי כדירקטור בחברת כאל. לפני לתפקידו בדיסקונט, כיהן הלוי, במגוון רחב של תפקידי ניהול בכירים בתחום הפיננסי טכנולוגי ובהם, משנה למנכ"ל מנורה מבטחים, מנהל אגף הפיתוח בבנק הפועלים, מנכ"ל קבוצת מלם ומנכ"ל קונסיסט מערכות. הלוי הוא בוגר מסלול ממר"מ, בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) מהמרכז הבינתחומי בהרצליה ותואר שני במינהל עסקים (MBA), מאוניברסיטת בר אילן.

 

לוי הלוי לוי הלוי צילום: רמי זרנגר

 

בין המתמודדים על התפקיד - לצד הלוי, היו גם שניים מבכירי כאל כיום - ברק נרדי סמנכ"ל הכספים, ואורי שוקר סמנכ"ל לקוחות פרטיים. הלוי נחשב לאחד המועמדים שהיו עדיפים על אשר-טופילסקי , משתי סיבות עיקריות: ראשית: הוא מביא עמו שילוב של ניסיון ניהולי וטכנולוגי; ושנית - הוא מכיר היטב את קבוצת דיסקונט ואת הנפשות הפועלות בה. כאל, בניגוד לשתי חברות כרטיסי האשראי האחרות בענף (ישראכרט ולאומי קארד), לא תופרד בשנים הקרובות מבנק האם שלה, דיסקונט, ולכן הרוח הנושבת בה צפויה להיות זו של אשר-טופילסקי. מכאן היתרון של מנכ"ל כאל שמגיע מתוך דיסקונט עצמו.

 

בנוסף, מנכ"ל כאל הוא תפקיד שמקביל פחות או יותר, מבחינת היקף כוח האדם המנוהל, לראש חטיבה בדיסקונט - תפקיד בו מכהן כיום הלוי. יחד עם זאת פעילותו של ראש חטיבה בבנק ממוקדת יותר ומתפרסת על פחות תחומי עיסוק לעומת מנכ"ל של חברת כרטיסי אשראי. אשר טופילסקי גם יייחסה חשיבות רבה למועמד שמביא עימו ניסיון ניהולי וטכנולוגי, עקב האתגרים שעומדים בפני חברות כרטיסי האשראי בשנים הקרובות.

 

המנכ"ל הפורש ספיר הציע אף הוא שילוב של ניסיון ניהולי וטכנולוגי, ובעבר ניהל את חברת טלדור מחשבים.

 
מנכ"ל כאל היוצא דורון ספיר מנכ"ל כאל היוצא דורון ספיר צילום: עמית שעל

 

הלוי יתשכר בעלות שכר מרבית של 2.5 מיליון שקל, משום שבקבוצת דיסקונט אימצו וולונטרית את חוק הגבלת השכר במגזר הפיננסי. החוק חל בין היתר על הבנקים אך לא על חברות כרטיסי האשראי. עם זאת, בדיסקונט בחרו ליישמו גם על כאל.

 

לילך אשר טופילסקי, מנכ"לית קבוצת דיסקונט אמרה על המינוי: "עולם הפיננסיים עומד בפני שינוי המציב אתגרים רבים לחברת כאל. הבחירה בלוי הלוי, בתקופה כה מאתגרת, הינה ביטוי להערכה הרבה לנוכח העשייה ולהישגים הרבים שהוביל בדיסקונט. לוי מביא ניסיון רב בתחום הפיננסים והאשראי ובעל יכולות יוצאות דופן בהובלת תהליכי שינוי, בדגש על השילוב בין טכנולוגיה לבין עסקים. אני מודה לדורון ספיר, המנכ"ל היוצא, שניהל בהצלחה את חברת כאל, על תרומתו הרבה לצמיחת החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x