שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

התרגיל של ההסתדרות למנוע מעבר עובדים לארגון המתחרה

לכלכליסט נודע שההסתדרות מקיימת בחירות בזק בנמל אשדוד בעקבות מהלך החתמת עובדים שביצעה שם ההסתדרות הלאומית

ליאור גוטמן 08:2030.04.18

מאבק ועדי העובדים בנמל אשדוד גורר את ההסתדרות הכללית לנקוט פעולת בזק בדמות עריכת בחירות לוועד התפעול, כך נודע ל"כלכליסט". במכתב שהופץ אתמול (א') לוועדי העובדים, שעליו חתום יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, הוא כותב שהתקופה הנוכחית היא תקופה מאתגרת במיוחד לנציגות העובדים, זאת בכל הקשור ליחסי העבודה בנמל. לפיכך, אדרי מסביר ש"בהסתמך על אירועי התקופה האחרונה בסקטור התפעול, שכללו בין השאר שלוש הצעות א־אמון בוועד העובדים", הוא מגיע למסקנה שאין מנוס אלא לקיים "בחירות מיידיות ודחופות בסקטור התפעול". סקטור זה מכיל כ־250 עובדים, והוא מהווה יחד עם עובדי הציוד המכני את עמוד השדרה התעסוקתי בנמל אשדוד.

 

 

 

לפי הערכות: 1,050 עובדים חברים בהסתדרות הכללית. 300 עובדים בנמל חברים בהסתדרות הלאומית לפי הערכות: 1,050 עובדים חברים בהסתדרות הכללית. 300 עובדים בנמל חברים בהסתדרות הלאומית צילום: גדי קבלו

 

 

המהלך של אדרי הפתיע את העובדים מכיוון שהבחירות האחרונות בנמל נערכו שם לפני כ־20 חודשים, ומועד הבחירות הוא רק אחת לשלוש שנים, כלומר בעוד כ־16 חודשים, או לכל הפחות בסוף קיץ 2019. אז מנין נולדו הבחירות הדחופות שם? תלוי את מי שואלים. במהלך ימי רביעי וחמישי האחרונים הסתובבו נציגי ההסתדרות הלאומית בנמל והחתימו עשרות עובדים כדי לנתק אותם מההסתדרות ולהעביר אותם ללאומית. ההתפקדות הזו באה בהמשך להצהרה של יו"ר ועד התפעול המכני לשעבר אלון חסן, שקרא לעובדים לעזוב את ההסתדרות ואף התפקד בעצמו להסתדרות הלאומית עם הבטחה שביום שהוא יחזור לנמל, הוא ינתק את כולם מההסתדרות.

 

לפיכך, קיום בחירות בזק לקביעת ראשי ועד התפעול אמור לשרת שתי מטרות – ראשית, להראות לעובדים ש"ההסתדרות עדיין בשטח" והיא הארגון היציג של העובדים. שנית, אם הסכסוך בין ארגוני העובדים יתגלגל לביה"ד לעבודה (תחת השאלה מי מייצג את העובדים), להסתדרות הכללית תמיד תהיה הוכחה שהם בעל הבית לאור הבחירות שהתקיימו שם במאי 2018.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x