$
בארץ

פורום יצרני החשמל הפרטיים עתר לבג"ץ: להקפיא את שיחות הרפורמה בחברת החשמל

בעקבות חידוש שיחות הרפורמה השבוע בין המדינה לעובדי החברה וההסתדרות, טוענים חברי הפורום שהמדינה מדירה אותם מהשיחות ומעניקה מתנות לחברת החשמל שיבואו לכאורה על חשבון הציבור

ליאור גוטמן 20:3825.04.18

פורום יצרני החשמל הפרטיים עתר אתמול (ג') לבג"ץ בקשה לקיום דיון דחוף למתן צו ביניים המורה למדינה, לחדול מלנהל משא ומתן על הרפורמה במשק החשמל. הבקשה הוגשה לאור חידוש שיחות הרפורמה השבוע בין המדינה לעובדי החברה וההסתדרות עם מטרה לא רשמית לסיימן עד אמצע חודש מאי.

 

 

 

פורום יצרני החשמל הפרטיים פועל במסגרת מכון האנרגיה והוא מאגד את כל בעלי תחנות הכוח הפרטיות. אלו מחזיקים כיום בכשליש מכוח הייצור הכללי, ולטענתם המדינה מדירה אותם מהשיחות ומעניקה מתנות לחברת החשמל במסגרת הרפורמה שיבואו לכאורה על חשבון כיסו של הציבור.

 

עובדים של חברת החשמל עובדים של חברת החשמל צילום: יובל חן

 

 

בפורום טענו היום כי "במקום לנהל משא ומתן על זכויות העובדים, המדינה הפכה את הוועד הכוחני של עובדי חברת החשמל לגורם מכריע בכל הנוגע לעתידו של מבנה משק החשמל בישראל". לדבריהם, לצד משא ומתן על תנאי הפרישה של העובדים בעקבות הרפורמה, מתנהל משא ומתן בנוגע למספר תחנות הכוח שתקים חברת החשמל, פעולה שיש לפסול אותה מראש.

 

עוד מציינים בפורום, "המדינה מתנהלת בניגוד עניינים מובנה בין כובעה כמאסדר של משק החשמל בישראל לכובעה כמעסיק של עובדי חברת חשמל. מדובר במשא ומתן פסול, שכן המדינה שוקלת במהלכו שיקולים זרים".

 

הפורום מיוצג על ידי עו"ד רועי בלכר, עמית קריספין ואליאור כורם ממשרד קריספין, רובינשטיין, בלכר ושות'

בטל שלח
    לכל התגובות
    x