שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בעקבות חשיפת כלכליסט

דרעי החליט: רפאל תשלם ארנונה של כ־60 מיליון שקל

שר הפנים קיבל את ההמלצות לגביית ארנונה מהחברה. מעתה תידרש רפאל להעביר 50‑60 מיליון שקל בשנה לעכו וקריית ים עבור מכון דוד המצוי בשטחן

דותן לוי 08:3224.04.18

לאחר יותר מעשור שבו חברת רפאל, העוסקת בפיתוח אמצעי לחימה, העבירה סכומים מופחתים לרשויות המקומיות עכו וקריית ים כחלף ארנונה עבור מכון דוד, חתם בימים האחרונים שר הפנים אריה דרעי על מסמך שבו הוא מקבל את מסקנות הוועדה שהמליצה לחייב את רפאל מעתה בתשלומים גבוהים משמעותית מאלה ששילמה עד כה. הסכומים יכולים להגיע לכ־50־60 מיליון שקל בשנה. על פי הערכות, החברה צפויה לעתור לבג"ץ.

 

לפי ההמלצות, שנחשפו לראשונה ב"כלכליסט", יסופחו כל שטחי המכון לקריית ים. למרות זאת, הומלץ כי ב־2018 יועברו תקבולים בהיקף של עד 36 מיליון שקל מהכנסות רפאל לקריית ים ועכו, ובשנים שלאחר מכן יקבלו הערים תקבולים של עד 25 מיליון שקל. בנוסף, שאר הכסף יתחלק בין רשויות אחרות הגובלות בשטח המכון: קרית מוצקין, קרית ביאליק והמועצה האזורית מטה אשר.

 

מערכת כיפת ברזל המיוצרת על ידי רפאל מערכת כיפת ברזל המיוצרת על ידי רפאל צילום: אי פי איי

 

לאחר החתימה על ההמלצה אמר דרעי כי ״המהלך הוא תיקון עוול הסטורי". מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן אמר כי "עבודתה המקצועית של הוועדה מחזקת את האמון של רשויות רבות בישראל במשרד הפנים". מרפאל נמסר כי "טרם קיבלנו את הדו"ח ולכן אין באפשרותנו להתייחס אליו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x