$
בארץ

סלינגר מזהירה: סוכני ביטוח מקבלים טובות הנאה ממוסכים

לפי רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון, הגיעו אליה פניות לגבי תמורה שקיבלו לכאורה סוכנים ממוסכי רכב ושמאים לאחר שהפנו אליהם עבודה, זאת בניגוד להוראת הפיקוח על הביטוח. הרשות מסרה כי היא תבצע בדיקות כדי למגר את התופעה

תומר הדר 18:2523.04.18

"מפניות שהגיעו לרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון עולה כי בעת האחרונה התרבו המקרים בהם סוכן ביטוח קיבל תמורה או טובת הנאה ממוסכים בעת הפנייה לתיקון רכב אגב מקרה ביטוח, בניגוד להוראות החוזר", הערה חמורה זו מופיעה במכתב שנשלח אתמול (א') מטעם הרשות בראשותה של דורית סלינגר למספר מנהלי חברות ביטוח וסוכני ביטוח.

 

 

 

מדובר במקרים בהם סוכני ביטוח קיבלו תמורה ממוסכים ושמאים לאחר שאלה הפנו אליהם עבודה - זאת בניגוד להוראת הפיקוח על הביטוח אשר אוסרת על קבלת טובות הנאה. עוד נקבע במכתב כי רשות שוק ההון מתעדת לבצע בדיקות בנושא כדי למגר את התופעה, זאת מכיוון שמדובר ב"פעולה שלא לטובת הלקוח", הגורמת לייקור של מחירי תיקוני הרכב ומחירי הביטוח - מכיוון שהלקוח מופנה לא אל מי שמשתלם ונכון לתיקון הרכב בעלות מינימלית, אלא למי שמעתיר הטבות על סוכן הביטוח.

 

מוסך רכב (ארכיון). למצולמים אין קשר לכתבה מוסך רכב (ארכיון). למצולמים אין קשר לכתבה צילום: תומי הרפז

 

בינואר בשנה שעברה פורסם כי המפקחת על הביטוח דורית סלינגר פרסמה טיוטה לרפורמה חדשה שתמנע ניגוד עניינים בין חברות הביטוח למוסכים ולשמאים וכך להוזיל את הביטוח המקיף לרכב. מהטיוטה עלה כי בין היתר, רשימות השמאים המצומצמות יבוטלו, ואלה ייבחרו אקראית מתוך מאגר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x