$
בארץ

על חשבון מי שלחה מירי רגב מתנה לשנת ה־70 לכל חברי מרכז הליכוד

שרת התרבות שלחה מדבקת כיס אחורי לסמארטפון ל־3,700 פעילי מפלגתה בעלות כוללת של כ־25 אלף שקל. רגב לא פנתה מראש לחשב הכנסת כמתחייב ולא קיבלה את אישורו למימון המשלוח

שחר אילן 08:2517.04.18

שרת התרבות והספורט מירי רגב שלחה לחברי מרכז הליכוד מתנת מזכרת לשנת ה־70 למדינה בלי לקבל אישור מראש כמתחייב מחשב הכנסת. אם היתה מבקשת אישור כזה, רוב הסיכויים שלא היתה מקבלת אותו כיוון שכללי הוצאות הקשר עם הציבור אינם מאפשרים מימון משלוח מתנות ומחייבים התייעצות עם החשב. משרד התרבות בוודאי אינו יכול לממן את המתנה או משלוח חומר פוליטי אחר לחברי מרכז.

 

 

 

רגב שלחה בשבוע שעבר ל־3,700 חברי מרכז הליכוד מדבקת כיס אחורי לסמארטפון בצבע כחול. עליה הודפס בלבן סמל חגיגות ה־70 וכן הכתובת "מזכרת מחגיגות ה־70. שלך, מירי רגב". האביזר נשלח בדואר מהיר במעטפות שהודפסו במיוחד וגם עליהן הכתובת "מזכרת משרת התרבות והספורט". עלות המשלוח היא 3 שקל לאדם. בדיקה ברשת מגלה שעלות הדפסת כיס אחורי היא כ־4 שקל ליחידה. בהנחה שרגב קיבלה מחיר טוב במיוחד אפשר להעריך שהמשלוח כולו עלה בין 20 ל־25 אלף שקל.

 

מירי רגב מירי רגב צילום: אלכס קולומויסקי

 

המתנה ששלחה מירי רגב המתנה ששלחה מירי רגב

 

הדרך החוקית היחידה שבה יכולה רגב לממן את משלוח המתנה שלא מכיסה הפרטי היא דרך הוצאות הקשר עם הציבור המגיעות לה כחברת כנסת. כאן עולות שתי בעיות. הוצאות קשר עם הציבור מחייבות אישור מראש של חשב הכנסת. מלשכת דובר הכנסת נמסר שלא התקבלה כל פנייה בעניין זה מהשרה רגב. בנוסף מדגיש בכיר בכנסת שלא נהוג לממן מהוצאות קשר עם הציבור משלוח מתנות.

 

הפרשה מעוררת גם שאלה נוספת והיא הנטייה של רגב לנכס לעצמה את חגיגות ה־70. היא כבר הואשמה פעם בניכוס החגיגות לצרכיה הפוליטיים כשהשתתפה בקליפ של השיר הללויה. אז דרשה יו"ר ועדת השקיפות של הכנסת ח"כ סתיו שפיר מהמחנה הציוני להסיר מהקליפ את החלקים בהם משתתפת רגב. היועץ המשפטי לממשלה קבע שאין לכך עילה משפטית.

 

מלשכת השרה רגב נמסר: "כבכל שנה השרה שלחה מזכרת לחברי התנועה מתוך תקציב הקשר עם הבוחר, שיש לכל נבחר ציבור. הליך הרכישה והשליחה אושר כדין וכמקובל. לוגו ה־70 שייך לכולם, כמו כל סמל ודגל אחר".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x