$
בארץ

הוועדה לביקורת המדינה אישרה לפרסום את דו"ח המבקר על חברות סודיות של המדינה

ועדת המשנה החשאית קבעה בהחלטתה: "הוועדה רואה חשיבות רבה בעצם פרסום דו"ח מסוג זה, וסבורה כי יש בכך הגברה משמעותית של השקיפות, שהיא נשמת אפה של הביקורת"

שחר אילן 15:3416.04.18

ועדת המשנה החשאית של הוועדה לביקורת המדינה, החליטה לאשר את פרסומו של דו"ח מבקר המדינה על ליקויים מהותיים בחברה המכונה ל', הנמצאת בבעלות מלאה של המדינה. כמו כן, יפורסמו ליקויים בחברות הבנות שלה, המכונות מ', נ', ו-ס', ובחברה נכדה, ע'.

 

הוועדה, בראשות ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני), הטילה חיסוי על פרטים מסוימים המזהים את החברה, כדי שלא לפגוע באינטרסים חיוניים וביטחוניים של המדינה, אך אפשרה פרסום מלא של סדרת ליקויים מהותיים ומתמשכים שמצא המבקר. הדיווח על חברה ל' ובנותיה יתפרסם במסגרת דו"ח המבקר (68ג) בזמן הקרוב.

שלי יחימוביץ'. "לפרסם, כל עוד אין הדבר פוגע בביטחון המדינה" שלי יחימוביץ'. "לפרסם, כל עוד אין הדבר פוגע בביטחון המדינה" צילום: אוראל כהן

 

בהחלטת ועדת המשנה נאמר כי: "הוועדה רואה חשיבות רבה בעצם פרסום דו"ח מסוג זה, וסבורה כי יש בכך הגברה משמעותית של השקיפות, שהיא נשמת אפה של הביקורת. חשיבות יתרה נודעת לפרסום נוכח דברי המבקר בדו"ח על חברה ל', כי תחת מעטה חשאיות, סירבו בעלי תפקידים למסור מידע בתואנות של פגיעה בחשאיות, דבר שאינו מתקבל על הדעת."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x