$
בארץ

משרד העבודה איים בקנס של חצי מיליון שקל והמשתלה הפסיקה לפעול בשבת

מדובר במשתלת "הרמוניה בטבע" ביישוב כרם מהר"ל. משתלות ברחבי הארץ פועלות בימים אלה בניסיון להביא להגדרתן כעסק פנאי דוגמת קולנוע או מסעדה כדי שיוכלו לפעול בשבתות

שחר אילן 14:2215.04.18

משתלת "הרמוניה בטבע" ביישוב כרם מהר"ל שבכרמל, הודיעה ביום שישי האחרון שתפסיק לפעול בשבתות. זאת לאחר שמשרד העבודה והרווחה איים עליה בקנס של חצי מיליון שקל.

 

 

 

בפוסט שפרסמה המשתלה בפייסבוק נאמר כי "לצערנו, אנו נאלצים לסגור את המשתלה ביום שבת עקב איסור העסקת יהודים ביום זה! עד שיימצא פתרון אנו מתנצלים בפני לקוחותינו על כך שלא נוכל לספק לכם שירותים ביום החופשי שלכם. אנו מתנצלים בפני כל צוות העובדים המסור על כך שנלקחה להם הזכות לבחור לעבוד בשבת, שמהווה חלק מרכזי משכרם".

 

  צילום: facebook

 

במכתב ששלח למשתלה ממונה עיצומים כספיים במשרד העבודה והרווחה, מוסא נימר, הוא אינו מטיל על המשתלה קנס בפועל, אך מבהיר שכל הפעלה נוספת שלה בשבת בסך 493,920 שקל וכן להטלת קנסות נוספים.

 

ב-2016 נאלצה "משתלת סלונר" שבמושב סתריה שבשפלה (מצפון מזרח לעיר רחובות) לסגור את שעריה בשבת בשל איום בקנס של 320 אלף שקל. 40 העובדים שהסגירה פגעה בהכנסתם התייצבו אז לצד ההנהלה, אך הדבר לא הועיל. במשתלת "הרמוניה בטבע" מספרים שמספר משתלות כבר סגרו לאחרונה את שעריהן בשבת. עוד טוענים שם שהם מופלים לרעה מול משתלות ערביות שיכולו לפעול לאורך כל השבוע.

 

בימים אלה יש התארגנות של משתלות בניסיון להביא להגדרתן כעסק פנאי דוגמת קולנוע או מסעדה כדי שיוכלו לפעול בשבתות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x