שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ללא לימודי ליבה: בוגרי ישיבות יקבלו אישור על 12 שנות לימוד ממשרד החינוך

יוזם ההחלטה, ח"כ יעקב מרגי מש"ס, הסביר את המהלך בצורך לשלב את החרדים בשוק העבודה

שחר אילן 13:2012.04.18

נמשכת השחיקה במעמדה של תוכנית הליבה. משרד החינוך החליט להעניק לבוגרי ישיבות אישור על 12 שנות לימוד. זאת, למרות שהם לומדים במוסדות ללא תוכנית ליבה ולמרות שרבים מהם מעבירים את שנת הלימודים ה-12 בישיבה גדולה שאינה מוסד מפוקח על ידי המשרד. יוזם ההחלטה יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ח"כ יעקב מרגי מש"ס מסביר את המהלך בצורך לשלב את החרדים בחברה ובתעסוקה. אבל המשמעות שלה היא שילוב מוגבר במגזר הציבורי של מי שלא למדו אנגלית ולמדו מתמטיקה ברמה נמוכה מאוד.

 

אישור על 12 שנות לימוד חיוני לקבלה לעבודה במקומות שונים וביחוד במגזר הציבורי. עד עכשיו בוגרי ישיבות רבים לא קיבלו את האישור. זאת משום שבגיל 17 הם עוברים מישיבה קטנה (המוסד החרדי המקביל לתיכון) לישיבה גדולה (בה לומדים רווקים חרדים).

 

 

תלמידי ישיבה (ארכיון) תלמידי ישיבה (ארכיון) צילום: שאול גולן

 

השבוע הודיע מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב למרגי על מהפך במדיניות לפיו תלמידי ישיבות חרדים יהיו זכאים לאישור על 12 שנות לימוד, אם ימשיכו לישיבה גדולה שמקבל תמיכה ממשרד החינוך. זאת, גם אינה מוסד מפוקח. אבואב מסביר זאת ב"הכרתנו בחשיבות שילובם של תלמידי המגזר החרדי בחברה בשוק העבודה ובהשכלה הגבוהה". בקרוב יפרסם המשרד הנחיות מפורטות ליישום ההחלטה.

 

מרגי אמר בתגובה ש"אדם שלמד 12 שנים. צריך לקבל תעודה. זה לא תעודת מקצוע ולא תעודה לאקדמיה. המטרה שלי הביא שילוב של חרדים בחברה הישראלי ובתעסוקה. זה אחד החסמים ליציאת חרדים לשוק העבודה. כל מי שמדקדק דקדוקי עניות לא רוצה שילוב". מרגי ציין ש"אנשי הפלג הירושלמי קוראים לי בוגד ו'חרד"ק ורפורמי'". לדבריו, העובדה שמשני הצדדים לא מסכימים אתו, מוכיחה לו שהוא צודק. "כשגברים חרדים יהיו מיוצגים בשוק העבודה, כמו באוכלוסייה, תוכלו לבטל את ההעדפה שלהם", אמר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x