$
משפט

שלמה פילבר עזב את משרד התקשורת

מנכ"ל משרד התקשורת המושעה יהיה זכאי לתשלום מענק חד פעמי של שני חודשי הסתגלות. כמו כן הוא יהיה זכאי לפיצוי פיטורים מאחר שזכויותיו הפנסיוניות בוטחו בקרן "מגדל לקיצבה"

אביב גוטר ותומר גנון 12:1812.04.18

נציבות שירות המדינה הודיעה היום (ה') למשרד התקשורת כי המנכ"ל המושעה, שלמה פילבר, עד המדינה בתיק 4000, יסיים את כהונתו. על ההודעה חתום מנהל מינהל הסגל הבכיר בנציבות שירות המדינה, אילן רם. בעקבות הודעת הנציבות, שלח פילבר לשר התקשורת, איוב קרא, מכתב התפטרות.

 

פילבר יהיה זכאי לתשלום מענק חד-פעמי של שני חודשי הסתגלות. כמו כן הוא יהיה זכאי לפיצוי פיטורים מאחר שזכויותיו הפנסיוניות בוטחו בקרן הפנסיה "מגדל לקיצבה". יחסי העובד מעביד בין פילבר למדינה יסתיימו החל מהיום.

 

בינואר האחרון, עוד בטרם ההתפתחויות האחרונות שנרשמו בתיק 4000 והסכם עד המדינה שנחתם מול פילבר, האריכה הנציבות את השעייתו בהסכמה עד סוף חודש מרץ. בעת השעייתו של פילבר הוא היה זכאי לקבל מחצית משכרו, שעמד על כ־38 אלף שקל בחודש.

 

פילבר החזיק בתקן מנכ"ל משרד התקשורת גם בתקופת השעייתו בהסכמה שהחלה בסמוך לפרוץ חקירת פרשת בזק בחודשי יוני 2017 – למעלה מעשרה חודשים. עניין זה שיתק לחלוטין את התנהלות המשרד שתיפקד ללא מנכ"ל במשך עשרה חודשים.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", פילבר תכנן את עתידו מחוץ לשירות המדינה כבר מחודש נובמבר. הוא צפוי לחזור לשמש כיועץ אסטרטגי ועסקי בניהול קמפיינים לקראת הבחירות ברשויות המקומיות שיתקיימו בנובמבר הקרוב. 

 

שלמה פילבר שלמה פילבר צילום: אוראל כהן

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x