$
בארץ

משרד האנרגיה העניק להודים רישיון לחיפוש גז ונפט

חמישה חודשים לאחר הזכייה במכרז הלאומי משרד האנרגיה מעניק רישיון חיפוש בן שלוש שנים לקונסורציום החברות ההודיות, אותו הן יוכלו להאריך בשלוש שנים נוספות. שטייניץ: "ב-2018 נקיים הליך תחרותי נוסף שיעודד חברות בינלאומיות להשקיע בארץ"

ליאור גוטמן 16:2609.04.18

חמישה חודשים אחרי הזכיה במכרז הלאומי, משרד האנרגיה העניק רישיון חיפוש גז טבעי ונפט במים הכלכליים של ישראל לקונסורציום חברות הודיות הכולל את החברות IOL, IOCL ,BPRL ,ONGC , והוא יאפשר להם לחפש גז ונפט מול חופי ישראל.

 

על פי עקרונות ההליך הרישיון יינתן למשך תקופה של שלוש שנים. בתום התקופה ניתן יהיה להאריכו לשלוש שנים נוספות בתנאי שבעליו ביצעו את תכנית העבודה ומתחייבים לבצע קידוח במהלך תקופת ההארכה. הקונסורציום התבקש להוכיח יכולת כלכלית שתתבטא בסך נכסים כולל של 400 מיליון דולר לפחות, והון עצמי של 100 מיליון דולר לפחות. כמו כן, נידרש הקונסורציום להוכיח יכולת מקצועית בתחום החיפוש וההפקה של נפט וגז טבעי בים. זאת על מנת להבטיח כי יממש את הרישיון בו זכה.

 

הכניסה של ההודים לחיפושי הגז היא הראשונה מסוגה, והיא אמורה להוביל למציאת מאגרי גז או נפט חדשים, עם אפשרות לייצוא לחו"ל.

 

 

אסדת קידוח תמר אסדת קידוח תמר צילום: אלבטרוס

 

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, בירך על המהלך ואמר, כי במהלך 2018 יתקיים הליך תחרותי נוסף לחיפושי גז טבעי ונפט, שיעודד חברות בינלאומיות לבוא ולהשקיע בארץ. שטייניץ הוסיף, כי לראשונה ההליך התחרותי הסדיר את אופן מתן רישיונות החיפוש וקבע תנאי סף לקבלתן.

 

מאיגוד תעשיות חיפושי הגז והנפט ברכו על המהלך ואמרו ש"הענקת רישיון החיפוש על ידי משרד האנרגיה היא צעד חשוב נוסף להמשך פיתוח משק הגז הישראלי. כניסת מפעיל בינלאומי חדש לתחום חיפושי הגז והנפט בישראל הינה עדות לפוטנציאל ההידרוקרבוני הרב הקיים בשטח הימי הכלכלי של ישראל ועדות לחיזוק היחסים המדיניים והמסחריים של ישראל עם הודו״.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x