$
בארץ

מפעל טבע באשדוד ייסגר - 175 עובדים יפוטרו

מחצית מהעובדים יפוטרו בחודשים הקרובים, והמחצית השנייה - עוד כשנה בסגירה הסופית של המפעל. מדובר בחלק מתוכנית ההתייעלות שעורכת טבע בישראל, שבמסגרתה תסגור חמישה מפעלים ותפטר 20% מהעובדים

דרור רייך 11:1309.04.18

הפור נפל - המפעל של טבע באשדוד המונה 175 עובדים ייסגר כחלק מהצמצומים שעורכת החברה בישראל. מדובר במפעל החמישי שבכוונתה לסגור, כחלק מהתוכנית להפחית את כוח העבודה בארץ בכ-20%.

 

כמחצית מהעובדים יפוטרו בחודשים הקרובים, והשאר יעזבו עם הסגירה הסופית של המפעל במרץ 2019.

 

המפעל באשדוד הוא ספק ציוד לבתי חולים ולקופות חולים, בראש ובראשונה של תמיסות עירוי (אינפוזיה). מעבר לכך, מספק המפעל בין היתר מכשור לחדרי ניתוח, למעבדות ולדיאליזות, אינקובטורים לפגיות ועוד.

הפגנת עובדי טבע באשדוד בדצמבר האחרון הפגנת עובדי טבע באשדוד בדצמבר האחרון צילום: אבי רוקח

 

מטבע נמסר: "כפי שהודיעה החברה בדצמבר, מפעל טבע-אשדוד נכלל בתהליך הרה-ארגון אשר מתבצע כמתוכנן בישראל ובעולם, במטרה להקטין את בסיס העלויות בשל החוב הכבד שרובץ על החברה והנסיבות העסקיות המורכבות עמן היא מתמודדת. טבע בחנה במהלך החודשים האחרונים אפשרות למכור את המפעל, אולם לצערנו לא נמצא רוכש מתאים. לאור האמור, נאלצת החברה לסגור את מפעל טבע-אשדוד. החלטה זו כואבת ומצערת אך עם זאת בלתי נמנעת, משום שחלק מפעילותו של המפעל אינה נמצאת בתחומי הליבה של טבע, וכן משום שייצור שקיות העירוי, המהווה כמחצית מכלל הפעילות במפעל, אינו רווחי".

 

החברה הוסיפה כי "טבע תסיים את העסקתם של כמחצית מ-175 עובדי המפעל במהלך החודשים הקרובים בעוד שהעובדים הנותרים יוכלו להמשיך לעבוד בחברה עד לסגירתו הסופית במרץ 2019. טבע תנהג בכבוד, בהגינות וברגישות ותעניק לעובדי טבע-אשדוד תנאי פרישה מיטיבים – מעל ומעבר לחוק – כמו גם שירותי השמה, הכשרה וייעוץ מקצועי. בע מקיימת דיאלוג ותהליך היוועצות עם נציגות העובדים וההסתדרות ומקווה שגם הפעם ההידברות תוכיח את עצמה ונצליח לסיים תהליך מורכב זה בהסכמות".

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מתח ביקורת חריפה על המהלך ואמר כי: "הנהלת טבע מוכיחה שוב כי אין לה שום כוונה לחזק או לשמר את הפעילות שלה בישראל. דווקא כעת, לקראת יום העצמאות ה-70 למדינה, טבע שנוסדה כאן והפכה להצלחה בינלאומית בזכות המוח הישראלי, ממשיכה להתנתק מאיתנו ולסגור את מפעליה בארץ אחד אחרי השני. חברת טבע ממשיכה לכרסם במורשתה ורומסת ללא בושה את הערכים של מייסדיה. אלפי העובדים שנדרשו לשלם על ההחלטות הניהוליות הכושלות של החברה, הראו מוכנות להירתם כמעט לכל מהלך שיעזור לשקם את ספינת הדגל של התעשייה המקומית. הנהלת טבע החליטה לעשות חיסול ממוקד למפעליה בארץ. חשוב שכולנו נזכור כי ההנהלה שבוחרת כעת לחתוך בבשר החי, דווקא כאן בישראל, כוללת חברי דירקטוריון ישראלים שלא רעדה להם היד כשהפכו לשותפים לביזוי החזון שעליו הוקמה החברה. בשעת מבחן זו, וכלקח כואב ממקרה טבע, מוטלת האחריות על כתפיה של ממשלת ישראל להציל את התעשייה המקומית, להשקיע בעידוד הייצור מקומי ולתת עדיפות אמיתית לכחול לבן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x