שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בעקבות אביו: יאיר כץ מתמודד על ראשות הוועד בתעשייה האווירית

במכתב ששלח לעובדים לא מוזכרת המלצת המשטרה להעמידו לדין על רקע פרשת השחיתות בחברה. חיים כץ מילא את התפקיד עד שמונה לשר העבודה והרווחה

חזי שטרנליכט 18:0008.04.18

מתמודד חדש על ראשות ועד עובדי התעשייה האווירית - יאיר כץ, בנו של שר העבודה והרווחה חיים כץ. על אף שהמשטרה המליצה להעמיד את יאיר כץ לדין על רקע פרשת השחיתות בתעשייה האווירית שהתפוצצה לפני כשנה, שלח היום (א') כץ מכתב לעובדי התעשייה האווירית ובו הוא קורא להם לבחור בו לראשות הוועד.

 

 

"מזכיר ארגון העובדים, אהוד נוף, הגיע לגיל פרישה ואנו הולכים לקראת בחירות של מזכיר ארגון חדש", מציין יאיר כץ במכתבו. "לאחרונה, נעשו ניסיונות ומהלכים מצד הנהלת התעשייה האווירית להחלשת העבודה המאורגנת, ופגיעה בזכויות העובדים, אסור לנו לתת לזה לקרות", הוא מוסיף.

 

כץ מציין עוד בין היתר במכתב: "זה הזמן למנהיגות צעירה אך מנוסה, חכמה וקשובה, חזקה אסרטיבית ואחראית". הוא מפרט כי הוא שימש כלוחם דוכיפת בעברו, בעל תארים ראשון ושני ועל ניסיונו בוועדי החברה. עם זאת לא מצוינת במכתב שום התייחסות לחקירת המשטרה והמלצותיה ולפרשת 630.

 

 

יאיר וחיים כץ יאיר וחיים כץ צילומים: עמית שעל, בשמת איבי

 

 

כיום מכהן בראשות הוועד אהוד נוף, שהגיע לגיל 67 וצפוי לפרוש מהתפקיד. גם נוף היה אחד המעורבים שנחקרו בפרשה. יצויין שלמרות שהמלצות המשטרה פורסמו בנוגע לפרשה, החלטת הפרקליטות הקובעת בנוגע להעמדה לדין טרם התקבלה.

 

היו"ר המיתולוגי

 

ועד עובדי התעשייה האווירית נוהל בעבר במשך שנים ארוכות על ידי אביו של יאיר, חיים כץ, שמכהן כיום כשר העבודה והרווחה. למשך תקופה כיהן השר כץ בתור יו"ר הוועד במקביל לכהונתו כחבר כנסת. עם מינויו לתפקיד שר בממשלה סיים את כהונתו בראשות הוועד, שנחשב לאחד החזקים במדינה. בפרשת 630 נחקרו חשדות לאי סדרים שכללו בין היתר חשדות לסחיטה באיומים לכאורה במטרה לפקוד את עובדי החברה לליכוד.

 

יאיר כץ מסר בתגובה: "בימים אלו אני מקדיש את כל זמני לטובת הגנה, קידום וחיזוק עובדי תע"א המהווים חוד החנית בחזית הטכנולוגיה הישראלית. עובדי תע"א זקוקים וראויים לוועד מקצועי ומחויב. כולי תקווה שלאחר כעשור בתעשייה האווירית וחמש שנים בוועד המהנדסים, אזכה לקבל מהעובדים את הזכות לשרת אותם כמזכיר הארגון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x