$
בארץ

המדינה תודיע לביהמ"ש: מתעקשים למצות את הדיון בזכות השביתה של עובדי חברת החשמל

החלטה זו נולדה בעקבות הוראת רה"מ נתניהו למצות את הנושא במטרה להצר את צעדי ההסתדרות ולקיים דיון על זכות השביתה של עובדי חברות ממשלתיות מונופוליסטיות

ליאור גוטמן 09:4728.03.18

הרפורמה הנמרחת בחברת החשמל חטפה הבוקר (ד) מכה חדשה, זאת לאחר שפרקליטות המדינה צפויה להודיע לביהמ"ש שהיא מתעקשת למצות את הדיון בזכות השביתה של עובדי חברת החשמל.

 

 

 

התשובה, שתוגש היום, מכוונת לדיון שיתקתיים בחודש הבא, והיא נולדה בעקבות הוראה של רה"מ נתניהו למצות את הנושא במטרה להצר את צעדי ההסתדרות ולקיים דיון על זכות השביתה של עובדי חברות ממשלתיות מונופוליסטיות. הכוונה היא שהלכה חדשה שתקבע לגבי זכות השביתה של עובדי חברת החשמל תוכל לשרת את המדינה גם לגבי עובדי הנמלים, הרכבת או רשות שדות התעופה.

 

מיקו צרפתי ראש ועד עובדי חברת החשמל מיקו צרפתי ראש ועד עובדי חברת החשמל צילום: עמית שאבי

 

 

עד אתמול בערב (ג) היה נראה כאילו נתניהו מתחבט בשאלה ואף נקבעה לו ולשר האוצר משה כחלון פגישה בנושא, אולם בשל מחלת נתניהו הפגישה בוטלה וכאמור תשובת המדינה נשארה בעינה.

 

מי שאמור להגיב למהלך היא הסתדרות העובדים. זו קבעה כבר שבלי ויתור גורף על הדיון בביהמ"ש היא לא תתקדם עם הרפורמה בחברת החשמל שכבר גובשה ופורסמה בסוף 2017, כמו גם עם הבטחות תקציביות שונות שגובשו מול משרד האוצר.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x