$
בארץ

נתניהו על התוכנית לקידום בריאות דיגיטלית: "נתארגן בצבת ברזל להגן על הפרטיות"

בכנס "תובנות ויעדים" של משרד הבריאות התייחס סגן השר ליצמן לעניין החמץ בבתי החולים ואמר: "אין רשות לאף מנהל לא לקיים ולבצע את הנוהל של אי הכנסת חמץ שנהוג כבר 70 שנה"

ספי קרופסקי 12:1027.03.18

ראש הממשלה ושר הבריאות, בנימין נתניהו, התייחס הבוקר (ג') לחשש מפני זליגה אפשרית של מידע רפואי אישי במסגרת התוכנית לקידום בריאות דיגיטלית שאושרה השבוע ואמר: "ברור שנדרשת הגנה על פרטיות, נתארגן בצבת ברזל להגן עליה".

 

בכנס "תובנות ויעדים" של משרד הבריאות בתל אביב, אמר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב התייחס לנושא הפרטיות ואמר כי הוא "מודע לחששות מפגיעה בפרטיות, אנחנו מחויבים להבטיח את רמת ההגנה הגבוהה ביותר שיש בעולם".

 

התוכנית לקידום בריאות דיגיטלית אושרה ביום ראשון בממשלה בהיקף של 922 מיליון שקל לחמש השנים הקרובות. במסגרת התוכנית תעודד הממשלה ותתקצב שיתופי פעולה בין מערכת הבריאות לחברות סטארט־אפ מקומיות שעוסקות בתחום הבריאות הדיגיטלית. הסטארט־אפים האלו יפתחו פתרונות טכנולוגיים למערכת הבריאות, ולשם כך הם יקבלו גישה למאגרי הנתונים של קופות החולים. הדבר הוביל לחשש כי המידע הרגיש עלול לזלוג.

 

מימין: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וראש הממשלה בנימין נתניהו מימין: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וראש הממשלה בנימין נתניהו

 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, ומי שמנהל את המשרד בפועל התייחס בנאומו ל"סערת החמץ", שבמסגרתה אף הודיעו כמה בתי חולים ציבוריים כי לא יורו למאבטחיהם למנוע ממטופלים וקרוביהם למנוע הכנסת חמץ במהלך חג הפסח לתחומם. סגן השר ליצמן תקף את היוזמה הפרטית והבהיר בתגובה כי "אין רשות לאף מנהל לא לקיים ולבצע את הנוהל הזה (אי הכנסת חמץ, ס"ק) שנהוג כבר 70 שנה".

 

באחרונה אף הוגשה עתירה לבג"ץ בנושא על ידי הפורום החילוני והיא מתבררת בימים אלה. נכון להיום מונחים מאבטחי בתי החולים למנוע כניסת מוצרי חמץ לבתי החולים הציבוריים, למורת רוחם של מטופלים ויקיריהם. אתמול הודיעו ארבעה בתי חולים ציבוריים – איכילוב, רמב"ם, וולפסון וברזילי כי לא ינחו את מאבטחיהם למנוע הכנסת חמץ, מה שעורר את חמתו של סגן השר ואיש יהדות התורה, ליצמן.

 

בדבריו ליצמן גם התייחס לפרסומים לפיהם העדיף מקורבים מהציבור החרדי המקבלים טיפול רפואי. "זה שקר שאני מבקר רק חרדים בבתי החולים", אמר וציין כי הוא מרבה לערוך ביקורי פתע בבתי חולים ברחבי הארץ. "נשקיע רבות בשיפור ובשיפוץ חדרי המיון, יש מקומות שאסור שייראו כך" הוסיף בהתייחסו למצביהם של חדרי מיון בבתי חולים שונים ברחבי הארץ.

 

כנס "תובנות ויעדים" המתקיים היום נחשב לגדול ולחשוב ביותר של משרד הבריאות, ובמסגרתו מוצגים תכניות המשרד לשנה הקרובה. נוכחים בו בכירי מערכת הבריאות והמוקד השנה הוא על פרויקט הדיגיטציה שאושר השבוע וכן על רפואה מותאמת אישית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x