$
בארץ

אזעקות בעוטף: כיפת ברזל הופעלה בגלל ירי מקלעים מעזה

שורה של טילים מיירטים נורו לאחר רצף של אזעקות שנשמעו ברחבי עוטף עזה. בתחילה היה חשד למטח רקטות שנורה מעזה, אך לאחר מכן התברר כי כיפת ברזל הופעלה בגלל ירי מקלעים מעזה במסגרת התמרון הצבאי הגדול שמבצע חמאס ברצועה

ynet 22:4325.03.18
אזעקות שווא בעוטף עזה: תוך חמש דקות הערב (יום א') נשמעה שורת אזעקות במועצות האזוריות חוף אשקלון ושער הנגב וכן בשדרות. מערכת כיפת ברזל הופעלה וטילים מיירטים שוגרו בזה אחר זה, אבל לאחר זמן קצר הודיע דובר צה"ל: "לא בוצע מטח לעבר שטח מדינת ישראל. המצב בעוטף עזה הוא של שגרה. מיירטי כיפת ברזל הופעלו בגלל ירי מקלעים מהרצועה. אין נפילות בשטח הארץ. נבדק אם נורו בכלל רקטות או פצמ"רים".

 

   

לפני ההודעה הרשמית של צה"ל הנחו מועצות חוף אשקלון ושער הנגב את התושבים לשהות בסמוך למרחבים המוגנים.

 

 

  

כיפת ברזל כיפת ברזל צילום: אבי רוקח

 

האירוע מתרחש על רקע התמרון הצבאי הגדול של הזרוע הצבאית של חמאס שמתקיים ברצועת עזה. התמרון יימשך עד מחר בבוקר. עדי ראייה בעזה אמרו כי חמאס שיגר במסגרת התרגיל לפחות רקטה אחת לכיוון הים. בתרגיל משתתפים גם כמה דגמים של טנקי מרכבה שמדמים את צה"ל.

 

המתיחות בדרום גברה על רקע צעדות השיבה המתקרבות והתקרית אתמול שבה חצו ארבעה פלסטינים את הגדר באזור כיסופים והציתו כלי הנדסי של צה"ל העוסק בהקמת המכשול התת-קרקעי. הבוקר החלו טרקטורים להכין את השטח לעיר האוהלים המתוכננת לצעדת השיבה. במקביל ליישור השטח, הקימו הטרקטורים תילי עפר שאמורים להגן על המשתתפים מפגיעה של ירי מכיוון ישראל.

  

חרף המתיחות על הגדר, שבאה לידי ביטוי בהנחת מטענים מהצד הפלסטיני והריסת מנהרות על ידי צה"ל, ירי של רקטה מהרצועה לישראל לא בוצע יותר מחודש וחצי – מאז תחילת פברואר. באותו ערב התפוצצה רקטה בשטח פתוח ולא היו נפגעים. בתגובה תקף צה"ל עמדת תצפית של חמאס בצפון רצועת עזה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x