שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אחרי מחאת הזבל והתלונות במשטרה: עיריית ירושלים תקבל כ-800 מיליון שקל

משרדי האוצר והפנים סיכמוו כי העירייה תקבל מענק של 700 מיליון שקל עבור 2018, אליו יתווספו 87 מיליון שקל לפרויקטים שונים; ראש עיריית ירושלים דרש כמיליארד שקל

עמרי מילמן 18:5622.03.18
משרד הפנים ומשרד האוצר סיכמו היום על מתן מענק הבירה לירושלים עבור 2018 בגובה 700 מיליון שקל, אליו יתווספו עוד 87 מיליון שקל למימון פרויקטים לפיתוח העיר כמו שדרוג מרכזים מסחריים, תכנון אזור תעסוקה גבעת שאול, המשך פעילות המינהלת להתחדשות עירונית, הכנת תכנית אב לוואדי ג'וז אשר תקבע מדיניות תכנון עדכנית לשכונה וסביבותיה ועוד. כאשר במקביל, לפי הודעת האוצר, עיריית ירושלים התחייבה לתמוך בתכניות דיור ותעסוקה למגזרים השונים. הסיכום התקבל ההסכם הושג לאחר משא ומתן שערך כמה חודשים בין מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, הממונה על התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור וכן מנכ"ל עיריית ירושלים אמנון מרחב.

 

 

בתקציב המקורי ביקשו באוצר לתקצב את עיריית ירושלים ב-525 מיליון שקל בעוד שראש העירייה ניר ברקת דרש כמיליארד שקל, כדי לצמצם את הפערים בשירותים לתושבים בין ירושלים ליתר הערים הגדולות. המחלוקת הציתה חילופי האשמות בין האוצר לעירייה, שהגיעו לשיאן כאשר עובדי העירייה חסמו את הכניסה לאוצר עם זבל, מה שהביא להגשת תלונה במשטרה מצד המשרד. במקביל ברקת איים בפיטורי אלפי עובדים.

 

כחלון וברקת כחלון וברקת צילומים: אלכס קולומויסקי

 

עוד קובע הסיכום החדש כי ביצוע הפרויקטים יתואמו בין עיריית ירושלים לבין משרדי הפנים והאוצר וכן כי יוקם צוות מיוחד לבחינת הדרכים להגדלת ההכנסות העצמיות של עיריית ירושלים ופיתוח פרוייקטי פיתוח לטובת הרחבת מנועי הצמיחה הכלכלית בעיר. בצוות יהיו חברים נציגים ממשרד הפנים, אגף התקציבים במשרד האוצר ועיריית ירושלים.

 

שר הפנים, אריה דרעי, אמר "העיר ירושלים, בירתנו, מיוחדת במינה. לצד פיתוחה ושגשוגה בשנים האחרונות, ישנם אתגרים חברתיים וכלכליים איתם היא מתמודדת, אשר דורשים סיוע ממשלתי. במסגרת ההסכם שנחתם, דרשתי כי לצד התקציב הממשלתי לעיר לשנה הקרובה, תפתח העיריה מנועי צמיחה כלכליים לחיזוק העצמאות התקציבית בה, זאת בעזרת משרדי הפנים והאוצר. אני שמח כי ההסכם שנחתם היום, יאפשר העברת תקציב מאוזן במועצת העיריה עוד הערב ובטרם חג הפסח הבא עלינו לטובה. נמשיך לפעול ולעשות את המיטב על מנת שכלל הרשויות המקומיות יוכלו לספק לתושבים שירותים ברמה הגבוהה ביותר".

 

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד בירך על הסיכום ואמר כי "משרד האוצר ימשיך לפעול על מנת לחזק את העיר ירושלים ולשמור על רווחת תושבי העיר".

 

ראש אגף תקציבים, שאול מרידור: "הסיכום בסופו של דבר יביא לפתרון שייתן סכום הוגן לתקציב השוטף, אך ימקד את עיקר הגידול לפרוייקטי פיתוח שנועדו להגדיל את הכנסותיה של העיר ואת עצמאותה הכלכלית".

 

מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן אמר: "פעלנו באופן נמרץ על מנת לפתור את המשבר ולספק לתושבי העיר ירושלים מענה מיידי והולם. בעבודה משותפת של משרדי הפנים, האוצר ובשיתוף עיריית ירושלים, מנענו משבר מתמשך שעלול היה לפגוע בשירותים לתושבי העיר".

 

ח"כ רחל עזריה (כולנו), לשעבר סגנית ראש עיריית ירושלים: "סוף סוף המשבר המדומה סביב תקצוב עיריית ירושלים נפתר. היה אפשר להימנע מכל הדרמה המיותרת, שכן סכומים דומים דוברו כבר מזמן. בדרך עובדי עירייה אוימו בפיטורים, זבל נערם ברחובות לחינם והתושבים היו בני ערובה במשחק מיותר".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x