$
בארץ

ח"כ רחל עזריה: "בנק ישראל הפך לרגולטור שבוי"

עזריה, העומדת בראש ועדת הרפורמות, מבקרת את נציגי הבנק שלדבריה מייצגים בוועדה את אינטרס הבנקים במקום למלא את תפקידם ולשמור על שיווי המשקל בין כוחו של הבנקים לצרכי הלקוח

שחר אילן 12:0220.03.18

"בנק ישראל הפך לרגולטור שבוי", כך אומרת היום (ג') יו"ר ועדת הרפורמות, ח"כ רחל עזריה מכולנו, בכנס הבנקאות של ישראל 2050 מטעם התאחדות הסטודנטים, וארגון אנו, שמתקיים במלון וולדורף אסטוריה בירושלים. לדבריה, "התפקיד של הפיקוח על הבנקים הוא לשמור על שיווי המשקל בין הכוח של הבנקים לצרכים של הלקוח. אבל בדיונים בוועדת הרפורמות אני רואה איך נציגים של בנק ישראל עונים לפעמים בשם איגוד הבנקים ולהפך".

 

עזריה אמנם אינה חברה בוועדת החקירה הפרלמנטרית לאשראי הטייקונים, אבל אין ספק שהדברים שלה משקפים את הלך הרוח בכנסת כלפי היחסים ההדוקים מדי בין הפיקוח על הבנקים לבנקים ואת ההשקפה שבנק ישראל מפריז במתן הגנה ליציבות הבנקים על חשבון טובת הלקוחות.

 

ח"כ רחל עזריה ח"כ רחל עזריה צילום: יוסי אלוני

 

ועדת הרפורמות בראשות עזריה העבירה לאחרונה שני חוקים משמעותיים בתחום הבנקאות: חוק הפעלת מערכות תיווך באשראי (הסדרת הלוואות P2P), שמחייב בנקים לאפשר לפלטפורמות הלוואות המונים לפעול; וחוק מעבר בנק בלחיצת כפתור, שיאפשר בעתיד ללקוחות להעביר את חשבונות הבנק שלו דרך הרשת תוך מספר ימי עסקים.

 

לדבריה, "אני יודעת שיש חשש להלבנת הון דרך הגופים והמטבעות האלטרנטיביים, אבל הוא יצא מפרופורציות. אנחנו חייבים להמשיך לקדם את עולם הפינטק וה-P2P, אסור לנו לאבד את אחד היתרונות המשמעותיים שלנו כסטארט-אפ ניישן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x