$
בארץ

לפני פסח: הלונה פארק והסופרלנד סגורים

מתחמי הבילוי המובילים "לונה פארק", "מימדיון" ו"סופרלנד" סגורים עד להודעה חדשה, דווקא לקראת חופשת הפסח העמוסה. הסיבה: סכסוך שותפים בחברה שמפעילה אותם, בין חברת הניהול הבריטית למנכ"ל שנדרש לפרוש בגיל 70

ynet 08:1016.03.18
סכסוך בין השותפים בחברת "עיר השעשועים" צפוי להשבית מתחמי בילוי מובילים בישראל, דווקא בחופשת הפסח. ה"לונה פארק" וה"מימדיון" בתל אביב וה"סופרלנד" בראשון לציון סגורים עד הודעה חדשה. השערים נסגרו בתחילת החודש, והעובדים קיבלו הוראה שלא להגיע למקום מבלי לקבל הסבר מפורט.

  

הסכסוך הוא בין המנכ"ל סמי (שמואל) יחיא בן ה-71 לחברת הניהול הבריטית "איגל". בית משפט המחוזי בתל אביב אישר לאחרונה הסכם בוררות מבית משפט בלונדון, שמחייב את המנכ"ל הישראלי לפרוש בהגיעו לגיל 70.

  

בחודשים האחרונים מתנהל מאבק משפטי בין יחיא לחברת הנכסים "איגל". אחד ההסכמים שנחתמו בין יחיא לבין החברה הבריטית הוא פרישתו של המנכ"ל הישראלי כשימלאו לו 70.

  

לאחר הסכם בוררות ארוך שהתנהל בלונדון הועבר הדיון לאישור בבית משפט בישראל. יחיא העלה טענות על הליך הבוררות וטען כי פרישתו הכפויה בגיל 70 מהווה פגיעה בחוק היסוד כבוד האדם וחירותו, וכן פוגעת בעקרון שיווין הזדמנויות בעבודה.

 

לונה פארק בת"א לונה פארק בת"א צילום: שאול גולן

 

ההליך הגיע לפתחו של בית הדין האזורי לעבודה, שטען לחוסר סמכות. חברת הנכסים הבריטית פנתה לבית משפט המחוזי בדרישה לכפות את מימושו של הסכם הבוררות שנחתם בלונדון. סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת יהודית שבח, קיבלה את הדרישה וקבעה שלא נפל כל פגם בהליך הבוררות.

  

סופרלנד סופרלנד צילום: יריב כץ

בהחלטה שניתנה בחודש אוגוסט האחרון ציינה השופטת: "לליבו של יחיא אני מבינה, אבל לא למאבקים המשפטיים בהם נקט". היא חייבה אותו בהוצאות משפט בסך 75 אלף שקלים. ערעור שהגיש יחיא לבית משפט העליון נדחה על ידי השופט דוד מינץ.

 

במקביל להליכים שניהל יחיא מול "איגל" התנהל הליך בבית הדין לעבודה בתל אביב, שהחליט שלא לדון בעניין בטענה שניתן לפתור את הסכסוך בהליך בוררות ושלא מדובר ביחסי עובד-מעביד. יחיא הגיש ערעור לבית הדין הארצי לעבודה, אולם בתחילת החודש החליט למחוק את ערעורו. במקביל קבלו העובדים הנחייה שלא להגיע לעבודה.

  

באתרים שמפעילה "גני השעשועים" לא ניתן להזמין כרטיסים לפחות עד לסוף חודש מרס. בחברה עובדים כ-80 עובדים קבועים, ועוד מאות עובדי קבלן ועובדי חוץ.

 

 

את תגובת "גני השעושעים", "איגל" ויחיא לא ניתן היה להשיג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x