$
בארץ

רמי ברכה על תחקיר "עובדה": "מתנצל מעומק ליבי אם מישהי חשה נפגעת מהתנהגותי"

ברכה כתב בפייסבוק, "השארתי יד ורגל בלבנון ושרדתי. אשרוד גם את הנסיון הנ"ל להציג דברים באופן כה מעוות ופוגעני". שחר קמיניץ, יזם הייטק שאסף עדויות של נשות הייטק שעברו הטרדות: "תגובתו של ברכה להאשמות נגדו על הטרדה מינית לפיה מדובר במסע רדיפה אישי שלי נגדו היא ספין עלוב ושקר מוחלט"

שירות כלכליסט 14:5315.03.18

"מזה חודשים שאני נתון למסע הכפשות ורדיפה, המונע על ידי אדם הפועל בתחום ההייטק, בחור בשם שחר קמיניץ, שהחליט ממניעים שאינם ידועים לי להרוס את שמי הטוב ולפגוע במשפחתי ובפרנסתי עד כדי חורבן מוחלט", כך כתב רמי ברכה היום, בעמוד הפייסבוק שלו, בתגובה לתחקיר עובדה ששודר אמש לפיו הטריד מינית נשים ושכר חברת חקירות שתעקוב אחרי עיתונאיות והנשים שלכאורה הטריד.

 

 

 

בעקבות פרסום התחקיר הודיעה קרן פיטנגו, כי "רמי ברכה מפסיק את פעילותו בקרן כדי להתמודד על טיהור שמו".

 

ברכה כתב, "בחודשים האחרונים קיבלתי ממספר חברים פניות על כך שאותו גורם מפיץ עלי, בכתב ובעל פה, עלילות שווא בדבר הטרדות מיניות שלכאורה ביצעתי, מפעיל חוקר פרטי המנסה לקושש עדויות, ואף חמור מכך מנסה לייצר שמועות בשוק תוך כדי הפצת הודעות כשהחמורה מכולן הייתה הפצת הודעת ווטסאפ הכוללת את המשפט

"נוריד את המניאק הזה".  

רמי ברכה רמי ברכה צילום: אוראל כהן

 

"אמירה כזאת לא יכולה להשאיר אף אדם אדיש מפני שהיא עולה לכדי איום ממשי ולקוחה מן הטרמינולוגיה של העולם העברייני.

 

"כאשר הבנתי לגמרי שמישהו שם לו למטרה ״להוריד אותי״ ואינו בוחל בשום דרך ואמצעי לעשות כן, החלטתי שזכותי ואף חובתי כלפי משפחתי להבין מול מה אני מתמודד, ולפיכך פניתי לחברת חקירות והנחייתי היחידה אליהם הייתה לנטר את הרשתות הציבוריות. לא מעקבים ולא חדירה לפרטיות של אף אחד. וגם לא נסיון לפגוע בשמו של אחר... רק בקשה לקבלת הודעה אם מתפרסם עלי דבר כלשהו (מין הסתם גם במדורים של עיתונאים שעוסקים בתחום).

 

"חשוב לי להדגיש באופן החד ביותר, כי מעולם לא כפיתי עצמי על אף אחת באופן כזה שיכול היה להתפרש כהטרדה. בוודאי שמעולם לא הובא לידיעתי על דבר שכזה. לא הטרדתי. לא רק משום שזה נוגד את אמות המוסר שאני מאמין בהם, אלא גם כי לעולם לא ארצה להיות במקום שלא רוצים אותי.

 

"האשמות כאלו חמורות לא יכולות להיות מופרחות באוויר ללא כל ביסוס ותימוכין עובדתי.

 

"חבריי וכל מי שמסביבי מכירים אותי ויודעים היטב מי אני, איש של אנשים, שעזרה ומתן כבוד לסובבים אותי הינו ערך עליון בסולם ערכיי. אני מקדיש חלק ניכר מזמני לעזרה לזולת, החל מבני נוער, דרך נכי צה״ל, ואנשי צבא וכמידי שבוע חולק את ניסיוני עם אנשים רבים מתעשיית ההייטק ומחוצה לה. למרות היותי נכה צה"ל בדרגה 100%, אני עדיין מתנדב לשירות קרבי. כן, אני גם ידוע כאדם חם שמביע חיבה, לגברים ונשים כאחד. זה אני וזה לא הולך להשתנות.

 

"למרות זאת, אני מוצא לנכון להתנצל מעומק ליבי אם מישהי חשה נפגעת מהתנהגותי, לא הייתה לי כל כוונה כזו.

 

"השארתי יד ורגל בלבנון במהלך נסיון להוציא חברים פצועים משדה מוקשים, ושרדתי. אשרוד גם את הנסיון הנל להציג דברים באופן כה מעוות ופוגעני".

 

 

קמיניץ: "גם בעידן של פוסט-אמת יש עדיין ערך לעובדות"

מקמיניץ נמסר בתגובה: "תגובתו של רמי ברכה להאשמות נגדו על הטרדה מינית לפיה מדובר במסע רדיפה אישי שלי נגדו היא ספין עלוב ושקר מוחלט. כמה מהשקרים בתגובתו הותירו אותי חסר מילים ממש, כמו לדוגמה ההאשמה הכוזבת על כך שהעסקתי חוקר פרטי.

 

"גם בעידן של פוסט-אמת יש עדיין ערך לעובדות, ואלו הן: חלקי היחיד בפרשה הוא שהצעתי למספר אנשים, גברים ונשים, אשר פנו אלי עם מידע אודות הטרדות מיניות מצידו של ברכה כי אקשר אותם עם עיתונאי על מנת שיוכל לבדוק את הטענות באופן מסודר. שום מסע הכפשות ורדיפה, אלא רק חובתו של אדם, כפי שאני מבין אותה, נוכח מידע מטריד מסוג זה. בסופו של דבר, אגב, לא היתה לי תרומה לתחקיר "עובדה" אשר שודר אמש, ואיני מכיר את הנשים האמיצות שהעידו על מעשיו לכאורה של ברכה. מאות תגובות החיזוק והאהדה שקיבלתי ביממה האחרונה מחממות את לבי. מהתגובות עולה גם כי אנשים לא מעטים שמעו על מעשיו לכאורה של ברכה עוד הרבה טרם שנודע לי עליהם, באוגוסט האחרון. הטענה, אם כך, כי מדובר ביוזמה שלי היא נלעגת.

 

אתמול, אחר שידור התחקיר, כתב קמיניץ בפייסבוק: "התכנית הזכירה אותי כמי שניסה לחשוף את מעשיו (של ברכה) ובעקבות כך הפכתי בעצמי ליעד של חברת חקירות. חשוב לי לספר את מה שידוע לי ולומר כמה דברים אישיים ועקרוניים. עבורי זה היה שיעור מאלף על יחסי כוח ותשובה ניצחת לכל מי שנוהג לשאול בקנטרנות בנסיבות כאלה "אז למה לא התלוננת"?

 

 

 

 

קמיניץ כותב עוד, "צריך לומר: הסיפור הוא לא עלי. הסיפור הוא על מה נשים נדרשות לא פעם לעבור בעולמנו על מנת להשיג את אותם דברים שגברים מקבלים כמובן מאליו. למשל, הזכות להציג את החברה או הרעיון שלך בפני משקיע פוטנציאלי ולזכות ליחס מכבד וענייני. הסיפור הוא גם על כמה קל לשתוק נוכח עוצמה וכמה גמיש המוח האנושי ביכולתו להצדיק את השתיקה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x