שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נחתם הסכם שכר למורים: יזכו לתוספת שכר רטרואקטיבית של החל מכמה מאות שקלים

השכר ההתחלתי למורה יהיה 8,000 שקל לחודש - עלייה של כ-19%. המורים יקבלו גם מענק חתימה חד פעמי של כ-1,000 שקל למורה. ההסכם נחתם לאחר שכבר בסוף השנה הקודמת הגיעו הצדדים להבנות

ספי קרופסקי 20:5014.03.18

לאחר גרירת רגליים לא מוסברת מצד ארגון המורים, רק היום (ד') נחתם מול האוצר הסכם שכר חדש עבור המורים העל-יסודיים. ההסכם נחתם רק עכשיו למרות ששני הצדדים הגיעו להבנות בנושא כבר בסוף השנה שעברה.

 

ההסכם נחתם בתום יותר משנה של מגעים סבוכים בין הצדדים, כשהמטרה העיקרית של האוצר היתה לצמצם את הפערים העצומים בשכר בין מורים צעירים לבין מורים ותיקים. אלא שהארגון דרש תוספות משמעותיות לכל המורים העל-יסודיים.

לפי הודעה שמסר הערב הארגון, כל המורים העל-יסודיים יזכו לתוספת שכר רטרואקטיבית של החל מכמה מאות שקלים מספטמבר 2017. העלות הכוללת של ההסכם נאמדת בכ-600 מיליון שקל. כמו כן, המורים יקבלו מענק חתימה חד פעמי של כ-1,000 שקל למורה.

כיתה (ארכיון) כיתה (ארכיון) צילום: אורן אגמון

 

יו"ר ארגון המורים רן ארז מסר הערב כי "מדובר בצעד נוסף לקידום מעמד המורה והפרופסיה – המקצוע החשוב בישראל. אלה צעדים חשובים, אך לא תמה הדרך, נמשיך בצעדים לקידום מעמד המורה בישראל".

 

ההסכם נחתם לאחר שכבר בסוף השנה הקודמת הגיעו הצדדים להבנות, כשעד כה לא ממש ברור מדוע החתימה התעכבה. ההבנות הושגו לאחר כמה שבועות של עיצומים מצד ארגון המורים, שכללו שביתות רוחביות וכן שביתות נקודתיות במספר יישובים בכל פעם. השכר ההתחלתי למורה יהיה 8,000 שקל לחודש - עלייה של כ-19%; לפי הארגון, המורים הוותיקים צפויים לקבל תוספות שכר של כ-480 שקל לחודש בסך הכל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x