שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ליברמן באולטימטום: נתניהו יכול למנוע בחירות אם לא יפטר את השרה לנדבר

שר הביטחון כתב בחשבון הפייסבוק שלו כי "אם השרה לנדבר לא תפוטר מהממשלה ולמערכת הביטחון תנתן אפשרות לגבש חוק חדש שיובא לאישור הכנסת במושב הקיץ, ניתן למנוע בחירות חדשות"

שחר אילן ואדריאן פילוט 11:4013.03.18

שר הביטחון אביגדור ליברמן מציב לראשונה אולטימטום ומצהיר כי "אם השרה לנדבר לא תפוטר מהממשלה ולמערכת הביטחון תנתן אפשרות לגבש חוק חדש שיובא לאישור הכנסת במושב הקיץ, ניתן למנוע בחירות חדשות". בכך הבהיר ליברמן כי אם לנדבר תפוטר או חוק גיוס אחר יאושר - הוא יפרוש מהממשלה. את הדברים כתב בחשבון הפייסבוק שלו. בעקבות הצבעתה הצפויה נגד חוק הפטור מגיוס הסביר ליברמן, שאם ימנע ראש הממשלה מפיטורי לנדבר, לצוות של משרד הביטחון תינתן אפשרות לגבש חוק חדש בשבועות הקרובים שיובא לאישור הכנסת במושב הקיץ.

 

 

 

לדבריו, הבחירות לא נחוצות לעם ישראל, מנוגדות לאינטרס האלקטורלי של ישראל ביתנו ולאינטרס האישי של אביגדור ליברמן. אבל המדינה והביטחון מעל לכל. תפקיד שר הביטחון הוא תפקיד מרתק אבל גם הוא לא מצדיק ויתור על העקרונות והאינטרס הלאומי של מדינת ישראל".

 

אביגדור ליברמן אביגדור ליברמן צילום: אוראל כהן

 

שר הביטחון שוב תקף את הצעת חוק הגיוס של החרדים אותו כינה "חוק ההשתמטות". הוא חזר על התחייבותו שכל אנשי ישראל ביתנו יצביעו נגד חוק הפטור מגיוס, כולל השרה לנדבר. ליברמן עצמו אינו יכול להצביע כיוון שהתפטר מהכנסת בנסגרת החוק הנורווגי.

 

עוד הוא כתב כי המצב בו מי שאישרו את חוק הגיוס הם חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל ולא מערכת הביטחון "בלתי מתקבל על הדעת. את חוק הגיוס מוכרחה להוביל מערכת הביטחון".

 

אתמול אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו בנאום בכנסת, תוך פניה ישירה אל חברי האופוזיציה, כי "הציבור קובע פעם אחר פעם, כי אתם תשבו שם ואני אעמוד כאן ואמשיך להנהיג את ישראל. הייתי בטוח שאתם בעקבות המשבר הזה תגישו הצעה לפיזור הכנסת. זה לא קרה ולא יקרה. לא ראיתי דבר כזה בחיי: אופוזיציה שמפחדת מבחירות. אופוזיציה שרוצה שהממשלה תמשיך לכהן כי היא מפחדת מבחירות זו האמת הפשוטה. האמירות שלכם - סרק. התמיכה הציבורית בי היא כבירה. בניגוד למה שאתם אומרים, אם יהיו בחירות העם יתן לנו מנדט גדול עוד יותר".

 

נתניהו ניצל את ההזדמנות כדי למנוע את פירוק הממשלה ואמר "בגלל ההישגים הגדולים שלנו, בגלל האתגרים שעומדים בפנינו. אני קורא לחברי, ובראשם לשר הביטחון, לראשי הסיעות החרדיות. השעה מאוחרת אבל לא מאוחרת מדי. צריכים לפעול באחריות. המדינה זקוקה לממשלה יציבה, איתנה, רחבה שמתפקדת לאורך זמן. היא זקוקה לממשלה שלנו. כדי להמשיך את ההישגים, אנו צריכים להמשיך יחד. בשעה המאוחרת הזו, צריך לעשות דבר אחד - לרדת מהעצים אל קרקע האחריות ולעשות מאמץ עליון לאשר את הממשלה. את המאמץ הזה חייבים לעשות הלילה", אך כנראה ההליכה לבחירות נראית כעובדה גמורה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x