$
בארץ

חברה חדשה מציעה לרשת יישובים בחשמל סולארי

לכלכליסט נודע שהיזמים מנהלים מגעים עם עיריית כפר יונה, שתהיה הלקוח הראשון, וקיבלו מימון מבנק הפועלים

ליאור גוטמן 08:0113.03.18

פתיחת שוק החשמל לתחרות הולידה שחקן חדש בתחום החשמל הסולארי. חברה בשם סינרג'י (S'energy) מציעה ליישובים שלמים עסקת חבילה הכוללת תכנון, מימון והקמה של מערכות סולאריות, בתמיכה של הרשות המקומית. התקנת המערכת אמורה להשתלם לתושבים בשתי דרכים: חיסכון בחשמל ואפשרות למכור את החשמל העודף לרשת החשמל.

 

הרשות הראשונה שמתנהלים עימה מגעים היא עיריית כפר יונה, שבה, לדברי היזמים, קיים פוטנציאל להקמת מאות עד אלפי מערכות לייצור חשמל נקי. בסינרג'י אומרים שמיפו יישובים נוספים שעשויים להתעניין בפרויקט.

 

 

פאנל סולארי פאנל סולארי צילום: שאטרסטוק

 

 

סינרג'י הוקמה על ידי ד"ר יעל אלמוג זכאי וד"ר יעקב גרוסמן בעקבות הפטור ממס שבח שניתן בתחילת השנה למתקיני מערכות סולאריות על גגות. מנכ"ל החברה הוא אביעד מור.

 

לדברי מור, מחיר ההתקנה הממוצע למערכת למשק בית צמוד־קרקע יהיה כ־70 אלף שקל, הנמוך לדבריו ב־12% מהמקובל בשוק. החברה מבטיחה ללקוחות חיסכון בהוצאות החשמל שיאפשר להחזיר את ההשקעה בתוך 6‑10 שנים, מה שיותיר כעשור של "רווח נקי" מייצור החשמל ומכירתו לרשת.

 

המערכות של סינרג'י ייהנו מאחריות מחברת אלקטרה. החברה תסתייע לצורכי תכנון בפירמת רואי החשבון BDO זיו האפט, ותקבל סיוע במימון מבנק הפועלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x