• תפריט
בארץ

אושר בכנסת: המיסוי על זכיות מהימורים יגדל ב-2019

ועדת הכספים אישרה שהמיסוי של 35% יחול מזכייה של 30.5 אלף שקל ומעלה, במקום 50 אלף שקל כיום. המהלך צפוי לפגוע בהכנסות הטוטו והלוטו

עמרי מילמן 20:0908.03.18
ועדת הכספים אישרה את הגדלת המיסוי על זכיות מהימורים. אולם בעוד שכוונת הממשלה הייתה להחיל את המס שעומד על 35% על זכיות מסך של 10,000 שקל ומעלה (במקום 50 אלף שקל כיום), ועדת הכספים קבעה כי המיסוי יחול מזכייה בסכום של 30.5 אלף שקל ומעלה. המהלך צפוי לפגוע בהכנסות של הטוטו והלוטו שכן הוא מפחית את התמריץ להמר. הצו ייכנס לתוקפו בתחילת ינואר 2019.

 

רוב חברי ועדת הכספים התנגדו לדרישת האוצר למסות את הזכיות על סכומים הגבוהים מ-10,000 שקל, בטענה שהצעד יפגע באזרחי השכבות החלשות, דווקא כאשר הם זוכים באופן נדיר בסכום כלשהו וכי הצעד יעביר את הציבור להמר באינטרנט ובמכונות ההימורים הלא חוקיות.

 

 

תחנת טוטו תחנת טוטו צילום: ישראל יוסף

 

 

עוד התלוננו על כך שהפטור הקיים נועד לנטרל את ההוצאות על ההימורים (שכן לא ניתן לנכות הוצאות מזכיות אלו), אולם במשרד האוצר לא הסכימו לבחון קיזוז הוצאות כזה. האוצר ניסה לקדם מהלך דומה גם בתקציב הקודם, אולם אז בעקבות לחצים המהלך לא עבר את אישורה של הכנסת.

 

מהלך נוסף שאושר הוא הארכת צמצום נקודות זיכוי במס למסיימי תארים. ההחלטה קובעת כי נקודת הזיכוי שמקבלים מסיימי תארים אקדמיים יהיו לשנה אחת בלבד במקום 3 שנים למסיימי תואר ראשון ושנתיים למסיימי תואר שני. וועדת הכספים החליטה להאריך את הוראת השעה המצמצת את תקופת מתן נקודות הזיכוי ב-4 שנים בלבד, זאת בניגוד לכוונת הממשלה להאריך ב-7 שנים את הוראת השעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x