$
משפט

נכסיו של עמיקם שורר, יד ימינו של אלוביץ', נחשפו: 3 בתים ומיליוני שקלים

שורר, סמנכ"ל הפיתוח העסקי בבזק, הגיע להסכמות עם המשטרה על הפקדה של 1.5 מיליון שקל בחשבון קרן החילוט בתמורה לשחרור חלק מנכסיו שהוקפאו עם תחילת החקירה

זוהר שחר לוי ותומר גנון 12:2706.03.18

תיק 4000. עמיקם שורר, מי שנחשב ליד ימינו של בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ומשמש כסמנכ"ל הפיתוח העסקי של בזק, הגיע להסכמות עם המשטרה על הארכת החזקת נכסים והרכוש שנתפסו על ידה במסגרת חקירת תיק 4000.

 

 

 

במסגרת החקירה תפסה המשטרה את חשבון הבנק שלו ושל רעייתו נועה, 3 בתים בירושלים, גבעת שמואל ובכפר סבא, פוליסות ביטוח והוטל עיקול על רכב מסוג קיה. שורר הגיע להסכמות עם המשטרה ולפיהן סכום של 500 אלף שקל יועברו מחשבון הבנק שלו לחשבון קרן החילוט ובהמשך יעביר עוד מיליון שקל לקרן. לאחר העברת הכספים יקבל לידיו שורר בחזרה את הבית בירושלים ויוסר העיקול על רכבו.

 

 

עמיקם שורר בבית המשפט עמיקם שורר בבית המשפט צילום אוראל כהן

 

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי המשטרה מייחסת לשורר עבירות בהיקף של מיליוני שקלים. שורר, ששהה במעצר במשך מספר ימים ובהמשך במעצר בית, טען בבית המשפט כי חשדות בהיקף זה כלל לא הוטחו בו במהלך חקירותיו בלהב 433 ודרש תחילה לשחרר את כל רכושו שנתפס.

 

שורר נעצר יחד עם יתר המעורבים בתיק 4000 לפני למעלה משבועיים בחשד לביצוע עבירות על פי חוקי ני"ע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון ומתן שוחד.

 

פרקליטיו, עוה"ד איתן מעוז ודניאל עינב, טענו עוד כי סכומי התפיסה עמדו על מיליוני שקלים רבי וכי מדובר ב"סכומי עתק הרחוקים אף מכל טענה המיוחסת לשורר במסגרת החקירה".

 

עוד טענו כי במסגרת תפקידו של שורר כדירקטור בחלק מחברות קבוצת יורוקום "מעולם לא הייתה לו כל מעורבות שהיא בניהול כספי החברה, או כל גישה אליהם. לפיכך היכולת של המדינה לייחס לו כלל ביצוע 'פעולה ברכוש' (עבירות של הלבנת הון, זש"ל, ת"ג) איננה קיימת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x