$
בארץ

המפכ"ל אלשיך: "עדי מדינה - כלי חשוב להרתעה משחיתות"

ביום שאחרי גיוס ניר חפץ כעד מדינה בתיקי נתניהו, אמר רב ניצב רוני אלשיך בכנס שדרות לחברה כי "עד מדינה מספר את הסיפור. ככל שעדותו חזקה, יציבה, פתוחה וכמובן יש לה סיוע בראיות חיצוניות - זה מחזק מאוד את התיק"

ynet 13:4806.03.18
על רקע חתימת הסכם עם עד מדינה שלישי בתיקי החקירה שמנהלת המשטרה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר בצהריים (יום ג') מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, "אני אחזור על מה שפרקליט המדינה אמר - עדי המדינה זה אחד הכלים החשובים להרתעה גם של ארגוני פשיעה וגם של שחיתות ציבורית. עד מדינה מספר את הסיפור. ככל שעדותו חזקה, יציבה, פתוחה וכמובן יש לה סיוע בראיות חיצוניות - זה מחזק מאוד את התיק". אלשיך נואם בכנס שדרות לחברה במכללת ספיר.
 
המפכ"ל רוני אלשיך המפכ"ל רוני אלשיך צילום: אלכס קולומויסקי

  

מפכ"ל המשטרה הבהיר כי "המבחן שלנו זה להוריד שחיתות. לא להראות שאנחנו מצליחים להרשיע מישהו - להוריד שחיתות. אם מה שנעשה לא מוריד את השחיתות, אנחנו לא נותנים את השירות לחברה". לדבריו, מעבר לערך של בניית התיק, הערך של עד מדינה הוא גם ההרתעה. "אמנם הוא תוצר לוואי, אבל תוצר הלוואי הזה מאוד חשוב ואם למשל ההישגים של משטרת ישראל בתחום ארגוני הפשיעה הושגו באמצעות עדי מדינה. אז אם כאשר נכנסו לתווך הזה ארגוני פשיעה במגזר הערבי שהאמינו שלא יהיה גיוס עד מדינה מהמגזר הערבי ויש עד מדינה מהמגזר הערבי - זו הרתעה".
 
אמש דווח על הסכם עד מדינה שחתמה המשטרה עם ניר חפץ, יועצו של נתניהו לשעבר. הוא מצטרף בכך לשני עדי מדינה קודמים מהכוורת של ראש הממשלה - ארי הרו ושלמה פילבר. חפץ קיבל חסינות מלאה - הוא לא יישלח לכלא ולא ישלם קנס. בין היתר יעביר חפץ למשטרה מסרונים.
 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x