$
בארץ

כחלון: אם התקציב לא יעבור עד סוף השבוע הבא - לא אמשיך לכהן כשר האוצר

ליברמן: "נתניהו לא מחפש סיבה לפרק את הממשלה. שכל אחד יעשה מה שאחראי עליו, אני אעסוק בגיוס וראשי המפלגות החרדיות יתפללו"; יו"ר יש עתיד: "'חוק ההשתמטות' הוא עלבון למדינה, עלבון לכל חייל בצה"ל, עלבון לתורת ישראל"

שחר אילן 16:0305.03.18

 

 

שר האוצר משה כחלון אומר ש"לא נדבר על שום דבר עם אף אחד לפני נושא התקציב. אנחנו צריכים קודם כל להעביר תקציב". הוא טען שאם יאפשר לא להעביר את התקציב בכנס החורף המסתיים בעוד שבוע וחצי "אני מפר את ההסכם עם הבוחר. אין לי מנדט ציבורי לכך". כחלון דיבר בישיבת סיעת כולנו.

 

 

כחלון טען שכדי להעניק את התוספות לקצבאות הנכים החודש הוא חייב לאשר את תקציב 2019. זאת, משום שיש תקציבים שהוקדמה העברתם. "אני לא אוכל לבוא לקשישים ולנכים ולומר שאני לא נותן להם תוספות כי אין הסכמים על חוק הגיוס. אנחנו תוקעים את המדינה פוגעים באוכלוסייה מקופחת". לדבריו, "אנחנו לא חושבים שצריך ללכת לבחירות מוקדמות, אין שום סיבה ואין טעם". הוא אמר ש"ראש הממשלה עושה מאמץ לפתור את המשבר. היו לי אתו מספר שיחות".

 

"לא חושב שנתניהו מחפש סיבה לפרק את הממשלה"

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר היום כי "אני לא חושב שנתניהו מחפש סיבה לפרק את הממשלה". לדבריו, "להעביר את הצעת חוק הגיוס בשבוע אחד זה לא חקיקה אלא גניבה בנוסח זבנג וגמרנו. במקום חוק נקבל פרודיה".

  

ליברמן שדיבר בישיבת סיעת ישראל ביתנו, הוסיף: "שכל אחד צריך לעסוק בתחומים שהוא אחראי עליהם. אני מציע לתת לשר הביטחון להוביל את תחום הגיוס ולתת לראשי המפלגות החרדיות זמן להתפלל שכל אחד יעסוק במה שטוב בו".

 

למרות זאת, נראה שליברמן הוריד את עוצמת ההתקפות על המפלגות החרדיות. זאת, כנראה על רקע המגעיים שהתחדשו בתוך הקואליציה. "אין לנו שום עניין לפרק את הממשלה", אמר. "אני לא מכיר מישהו שמתנדב לעזוב את תפקידו כשר הביטחון. נתמקד במאמץ מבפנים לעצור יוזמות פסולות".

 

אביגדור ליברמן אביגדור ליברמן צילום: אוראל כהן

 

הוא קרא לראשי מפלגות הקואליציה "שהשכל הישר יהיה מורה דרך לכולם וכולם יירגעו". הוא חזר על עמדתו שלפיה לא ניתן להעביר הצעת חוק מסובכת כמו חוק הפטור מגיוס בשלוש קריאות תוך שבוע. מדברים אלה קשה היה שלא להבין שישראל ביתנו עשויה לאפשר העברת הצעת פשרה בקריאה טרומית.

 

בתוך כך, יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, אמר היום כי "'חוק ההשתמטות' הוא עלבון למדינה, עלבון לכל חייל בצה"ל, עלבון לתורת ישראל. בשום מקום בתורת ישראל לא כתוב שמותר לשלוח אחרים להיהרג בשבילך. בשום מקום בתורת ישראל לא כתוב שיש בעיה הלכתית לשרת שירות לאומי במד"א, בעזרה לקשישים ונכים".

 

לדבריו, "מה שקורה בקואליציה זה אפילו לא ויכוח על עקרונות. זה אפילו לא ויכוח על ערכים. זו חבורה של פוליטיקאים ציניים שלא אכפת להם לפרק את עם ישראל בשביל להרוויח כותרת. פוליטיקאים שעסוקים רק בדבר אחד: בעצמם. בכיסא שלהם, בתקציבים שלהם, בשחיתות שלהם. ועל התזמורת המזייפת הזו מנצח ראש הממשלה. אין אדם אחד במדינת ישראל שחושב שבאמת אכפת לו משאלת הגיוס או מהתקציב. הדבר היחיד שמעסיק אותו זה החקירות. איך הוא יעצור את החקירות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x