$
בארץ

תיק 4000

דרמה בחקירות נתניהו: ניר חפץ חתם על הסכם עד מדינה

יועץ התקשורת של נתניהו ורעייתו עד לאחרונה חצה את הקווים וכפי שנחשף ב-ynet חתם על הסכם עד מדינה. מוקדם יותר היום הוקפץ חפץ למשרדי להב 433 ונפגש עם החוקרים; מקורבי נתניהו: "המירוץ הבלתי פוסק אחרי עדי מדינה הוא ההוכחה הטובה ביותר שאין כלום - ולא יהיה כלום"

זוהר שחר לוי 14:3005.03.18
עד מדינה שלישי נגד ראש הממשלה: כפי שנחשף ב-ynet, ניר חפץ חתם על הסכם עד מדינה בתיק בזק והוא מצטרף בכך לשני עדי מדינה קודמים מהכוורת של ראש הממשלה - ארי הרו ושלמה פילבר. חפץ, יועץ התקשורת הצמוד של ראש הממשלה ומשפחתו עד לאחרונה, מסר "עדות ניקיון" לחוקרים, כחלק מתהליך החתימה.

בעקבות החתימה התפטר סנגורו של חפץ, ירון קוסטליץ, מייצוגו. 

מוקדם יותר היום הוקפץ חפץ למשרדי להב 433 בלוד ונפגש עם חוקרי המשטרה וחוקרי רשות ניירות ערך, פחות מיממה לאחר ששוחרר למעצר בית. חפץ נפגש עם החוקרים לראשונה לאחר שנחשפו ב-ynet המגעים לקראת הסכם עד מדינה איתו.

 

מסביבתו של ראש הממשלה נתניהו נמסר: "כשיש משהו לא צריך אפילו עד מדינה אחד. וכשאין, גם אלף עדי מדינה לא יעזרו. המירוץ הבלתי פוסק אחרי עדי מדינה הוא ההוכחה הטובה ביותר שאין כלום - ולא יהיה כלום".

 

אתמול (א') שוחרר חפץ ביחד עם בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' למעצר בית של 10 ימים לאחר שהשניים שהו במעצר במשך שבועיים. שחרורם למעצר בית נעשה בהסכמת הצדדים ובאישור שופט בית משפט השלום בתל אביב עלאא מסארווה.

 

בימים האחרונים, עוד בטרם שוחרר חפץ החלו מגעים אינטנסיביים בינו לבין נציגי המשטרה והרשות ולשם כך הוזעק עו"ד אילן סופר ממשרד גולדפרב זליגמן כדי לתאם בין הצדדים במסגרת המשא ומתן.

ניר חפץ בדיון להארכת מעצרו ניר חפץ בדיון להארכת מעצרו צילום: מוטי קמחי

 

מתחילת הפרשה ומעצרם של המעורבים בתיק דווח על הפעלת לחץ אינטנסיבי על חפץ כדי שיחתום על מדינה. בין השאר טען בא כוחו, עו"ד ירון קוסטליץ וגם על ידי חפץ עצמו כי במסגרת המאמצים להפכו לעד מדינה היחידה החוקרת שמה אותו בתא מעצר מלא פשפשים עם עבריינים ולא ניתנו לו שעות שינה כראוי ואף לא לראות רופא כפי שביקש.

 

בין לבין הופעל גם לחץ מסיבי על מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר שלבסוף חתם על הסכם שכזה, שעל פרטיו הוטל צו איסור פרסום.

 

שמו של עו"ד סופר עלה לא מעט כמי שמנהל משאים ומתנים לחתימה על הסכמי עד מדינה והוא חתום גם הסכם עד המדינה שהושג בפרשה אחרת – פרשת הצוללות (3000) עליו חתם מיקי גנור.

 

בנימין נתניהו ניר חפץ בשנת 2010
בנימין נתניהו ניר חפץ בשנת 2010 צילום: עמית שאבי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x