$
בארץ

שאול קוברינסקי צפוי להתמודד על תפקיד יו"ר דיסקונט

קוברינסקי משמש כיום דירקטור בבנק, ובעבר כיהן בתפקיד מנכ"ל חברת אורדן תעשיות; בנוסף אליו מתמודדים על התפקיד הדירקטורים אשר אלחיאני ויודפת בוכריס

רעות שפיגלמן 23:5104.03.18

שאול קוברינסקי צפוי להתמודד על תפקיד יו"ר בנק דיסקונט במקומו של יוסי בכר אשר מסיים כהונה שלישית בסוף שנה זו (2018). קוברינסקי, דירקטור בבנק, נמצא בתחילת כהונתו השנייה והוא קיים שיחות בנושא עם דירקטורים אחרים, שחלקם הביעו תמיכה בו. בנוסף אליו מתמודדים על התפקיד הדירקטורים אשר אלחיאני ויודפת בוכריס.

 

בבנקים ללא גרעין שליטה, היו"ר נבחר על ידי חברי הדירקטוריון, כאשר דירקטורים רגילים בלבד יכולים להתמודד על תפקיד היו"ר. ומשך הכהונה הוא עד תשע שנים - שלוש כהונות. לצידם של אלחיאני ובוכריס, מבחינת יתרת הכהונה, גם הדירקטורית מירי כץ יכולה היתה להתמודד, אך מאחר שהיא חדשה בתפקיד (כשנה), אין ברשותה היכרות ותמיכה מספקת מקרב חברי הדירקטוריון על מנת שיבחרו בה.

 

יוסי בכר ואליעזר גונן נמצאים במהלך כהונתם השלישית ולכן לא יכולים להתמודד לתפקיד.

 

בנוסף, גם דירקטורים חדשים שהוועדה למינוי דירקטורים בבנקים ללא גרעין שליטה תמליץ לגביהם במאי, ואשר אסיפת בעלי המניות תתכנס בחודש יוני כדי לאשר את בחירתם, יוכלו להתמודד על התפקיד. 

  

לקוברינסקי ניסיון בחברות תעשייתיות. כך למשל כיהן כמנכ"ל חברת אורדן תעשיות, וכיו"ר וכמנכ"ל חברת נובולוג העוסקת בשירותי לוגיסטיקה והפצה של תרופות ואביזרים רפואיים. לצד נסיוני הניהולי בסקטור התעשייתי, קוברינסקי שימש במשך כעשור כיו"ר הוועדה להגבלים עסקיים בהתאחדות התעשיינים כמו גם יו"ר הוועדה לבחינת דוחות כספיים ויו"ר ועדת הביקורת במגל מערכות ביטחון.

 

שאול קוברינסקי שאול קוברינסקי צילום: יח"צ

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x