$
משפט

תיק 4000

הבכיר לשעבר במשרד התקשורת שנחקר ביום שישי בפרשת 4000: עו"ד איתן צפריר

צפריר הוא שותף במשרד מ.פירון ושות' ושימש בעבר כראש מטה שר התקשורת. סניגוריו מכחישים כל קשר שלו לפרשה: "מרשנו כיהן בתפקיד חודשים ספורים בלבד לצד אבי ברגר, המנכ"ל שקדם לשלמה פילבר. כל מה שקרה לאחר עזיבתו אינו בידיעתו"

זוהר שחר לוי 07:0705.03.18

הותר לפרסום כי עו"ד איתן צפריר, לשעבר ראש מטה שר התקשורת, הוא החשוד החדש בפרשה שנחקר תחת אזהרה ביום שישי האחרון, במקביל לחקירת רה"מ בנימין נתניהו ורעייתו שרה. בתום חקירתו הוא שוחרר לביתו ללא תנאים. סנגוריו: "לא היה לו קשר להחלטות בעניין בזק".

 

עו"ד צפריר הוא שותף בפירמת עוה"ד מ.פירון ושות' ומתמחה בתחום משפט מנהלי-חוקתי ורגולציה. הוא נחשב למקורב ליועץ התקשורת ניר חפץ. בעבר הוא כיהן כיועץ בכיר למזכיר הממשל ומונה לתפקיד ראש מטה שר התקשורת בשנת 2014. באתר של משרד מ.פירון מצוין כי "בתפקידיו אלו היה שותף מרכזי לתהליכים ורפורמות שונים ומעורבים בכנסת ובממשלה ולמול רשויות שונות". בהמשך, בפברואר 2016 מונה לשמש כיועץ של זכיינית ערוץ 2 דאז רשת.

 

ביום שישי האחרון נחקר צפריר תחת אזהרה בלהב 433 הוא עוכב בשעות הבוקר של יום שישי בחשד לביצוע עבירה של הפרת אמונים ובמהלך היום שוחרר לביתו. המשטרה חושדת כי הוא ביצע את הנחיות נתניהו והיטיב עם בזק.

 

 

עו"ד איתן צפריר עו"ד איתן צפריר צילום: זאב סגל

 

במהלך סוף השבוע עלו דיווחים כי צפריר חתם על הסכם עד מדינה. סנגוריו, עורכי הדין טל שפירא ואריאל כפרי מכחישים זאת בתוקף. בתגובה ל"כלכליסט" נמסר כי "מרשנו אינו עד מדינה וכל פרסום המייחס לו כל הסכם מסוג זה עושה עמו עוול".

 

עוד נמסר: "מרשנו כיהן בתפקיד חודשים ספורים בלבד לצד אבי ברגר, המנכ"ל שקדם לשלמה פילבר. מרשנו התפטר ממשרד התקשורת עם כניסתו של פילבר לתפקידו. כל מה שקרה לאחר עזיבתו אינו בידיעתו, וממילא לא היה לו כל קשר להחלטות בעניין בזק אשר כולן אושרו לאחר שכבר סיים את תפקידו. מרשנו ימשיך וישתף פעולה על מנת לסייע להגיע לחקר האמת״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x