שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בפעם הרביעית: הוארך מינויו של פראוור כמ"מ נציב שירות המדינה

ימשיך בתפקיד עוד שלושה חודשים או עד שיימצא נציב של קבע, המוקדם מביניהם - זאת לאחר שהוועדה לבחינת כישוריה של עפרה ברכה לתפקיד לא הספיקה לסיים את עבודתה עד ראשית מרץ כנדרש

אדריאן פילוט 16:3101.03.18

בפעם הרביעית: מינויו של אהוד (אודי) פראוור כמ''מ נציב שירות המדינה הוארך בשלושה חודשים נוספים או עד שיימצא נציב של קבע, המוקדם מביניהם - כך נודע ל"כלכליסט". לסיכום הזה הגיע פראוור מול נציגי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאחר פגישה מכרעת בנושא שהתקיימה אתמול (ד').

 

 

 

זהו כאמור המינוי הזמני הרביעי של פראוור מאז עזיבתו של משה דיין את התפקיד בשנה שעברה והשביעי בחייו, שכן הוא כיהן כממלא מקום גם לפני מינויו של דיין ואחרי סיום תפקידו של שמואל הולנדר.

אהוד פראוור אהוד פראוור צילום: צילום מסך יו טיוב

 

על אף שלכאורה יש זמן עד ה-5 למרץ לחדש את מינויו של פראוור, התעורר צורך דחוף לקיים את הפגישה, שכן הוא חגג בשבוע שעבר 67. במצב זה לפי כללי התקשי''ר, על מנת שעובד בשירות המדינה יוכל להמשיך לכהן, חייבים לבצע מה שמכונה "הארכת גיל" באותו חודש בו חגג את יום הולדתו. לכן, ללא סיכום עם נציגי משרד ראש הממשלה (המשרד בו פראוור עסק עד שהחל לכהן כמ''מ הנציב) - הוא לא יוכל להמשיך לשרת כעובד ציבור.

 

לפני מספר ימים דובר על האפשרות למנות את פראוור לתקופה ארוכה יותר משלושה חודשים כמינוי קבע, אך אופציה זו התברררה כבלתי חוקית שכן על אף שפראוור כיהן כממלא מקום, מינויו כנציב של קבע מצריך אישור ועדה מיוחדת.

 

גורמים במשרד המשפטים מסרו ל"כלכליסט" כי אין ברירה אלא להאריך את כהונתו שכן הוועדה לבחינת כישוריה של מועמדת ראש הממשלה, עפרה ברכה, לתפקיד כבר לא הספיקה לסיים את עבודתה עד תחילת מרץ כנדרש.

 

 

 

השבוע אסרו שופטי בית משפט העליון זמנית על המשך פעילות הוועדה לבחינת מינויה ברכה על רקע שורה של פגמים שנמצאו בפעילות הוועדה. תפקיד נציב שירות המדינה אינו יכול להישאר בלתי מיואש אפילו לא יום אחד וזאת רק בגלל הצורך להוציא על בסיס יומי החלטות על מינוי, גיוס וענישה של עובדי מדינה. בשבוע הבא צפוי ההרכב שופטי בג''צ בראשות עוזי פוגלמן, להכריע סופית ולקבוע האם לתת לוועדה לסיים את תפקידה ולמנות את ברכה או שמא לפסול את הוועדה על רקע הפגמים שנמצאו ולדרוש כינוס של ועדה אחרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x