$
משפט

אלי קמיר ישוחרר למעצר בית בן 7 ימים

השופטת רונית פוזננסקי כץ האריכה את מעצרו של קמיר עד מחר, אולם כשעתיים לאחר מכן נחשפה פרשת המסרונים בינה לבין עו״ד שחם שביט. בעקבותיה הוחלט לקיים דיון מחדש בעניינו

אביב גוטר 12:4328.02.18

בית המשפט החליט כי יועץ התקשורת אלי קמיר ישוחרר למעצר בית בן 7 ימים, עד ליום שלישי הבא ב-6.3.2018. בדיון שנערך היום, הטיל השופט מסארווה על קמיר גם צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 180 ימים וערבות עצמית בסך 100 אלף שקל, וערבות צד ג' באותו הסכום. עוד הוטל על קמיר הרחקה ממשרדי בזק למשך 45 ימים, ונאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בפרשה למשך 90 ימים. 

 

המשטרה והרשות לניירות ערך ביקשו מוקדם יותר לשחרר את מעצרו של קמיר בתנאים מגבילים. ביום ראשון האחרון השופטת רונית פוזננסקי כץ האריכה את מעצרו של קמיר עד יום חמישי, אולם כשעתיים לאחר מכן נחשף בחדשות עשר פרשת המסרונים בינה לבין עו״ד ערן שחם שביט שבעקבותיה הוחלט לקיים דיון מחדש בעניינו, ולהעביר את התיק לידי השופט עלאא מסארווה. בדיון שנערך ביום שני, החליט מסארווה להאריך את המעצר עד היום.

 

לקריאת הפרוטוקול המלא של הדיון היום בעניינו של קמיר, לחצו כאן

במסגרת החלטתה קבעה השופטת רונית פוזננסקי כץ כי מעורבותו של החשוד בפרשה הנוכחית קיימת ובאופן משמעותי כזה אשר עולה בקנה אחד עם הבקשה להאריך את מעצרו. "בקשת המעצר שבפניי אינה עוסקת כלל וכלל בפרשה המכונה 1270 - פרשה אשר לא נדונה בפניי ואינה קשורה למקרה דנן. עילת המעצר מחשד בפני שיבוש ופעולות החקירה כולן עוסקות בפרשה החדשה המכונה 4000. העובדה שהחשוד אינו בעל שליטה או נושא משרה בבזק הינה בעלת משקל מסוים בבקשה שלפני, אולם אין בכך כדי להוביל למסקנה כי יש להורות על שחרור החשוד בחלופה", אמרה.

 

שרת המשפטים איילת שקד תגיש כבר בימים הקרובים קובלנה משמעתית נגד פוזננסקי כץ.  בכך החליטו השתיים, כצפוי, לאמץ את המלצותיו של נציב תלונות הציבור על השופטים, השופט בדימוס אליעזר ריבלין, שמתח ביקורת חריפה על הקשר המתמשך בין השופטת לבין עו"ד ערן שחם שביט. בדיקתו של הנציב ריבלין נפתחה לפני פחות מיומיים, בעקבות חשיפת המסרונים שהוחלפו בין השופטת שדנה בתיקי המעצר בתיק 4000 לבין עו"ד ערן שחם שביט המייצג בתיקים את הרשות לנירות ערך. 

אלי קמיר בבית המשפט אלי קמיר בבית המשפט צילום: תומר גנון

 

באת כוחו של קמיר, עו"ד שרון קלינמן ביקשה שהדיון ייערך ללא הנחקר. "הגענו להסכמות עם גורמי האכיפה, ושכן לא ייקרא לחקירה במוצאי שבת לאור אירוע משפחתי שנקבע זה מזמן. אני מזכירה כי ביחס לקמיר לא היו אינדיקציות לשיבוש, בשונה לגבי חשודים אחרים. קמיר נמצא במעצר עוד מיום שני שעבר בפרשת 1270. היעדרותו מהעסק פוגעת ולכן אבקש לקצר את מעצר הבית. הגענו להסכמה שבזמן תקופת מעצר הבית יהיה מותר ביקורים של כל מי שאינו קשור בפרשה, ותהיה מותרת יציאה לעורך דין בסוף. אנו מסכימים להרחקה ממשרדי בזק והימנעות מיצירת קשר עם החשודים הנוספים".

 

עו"ד רובין: "החלטנו לשחרר את החשוד למעצר בית, אולם החקירה נמצאת בשלבים קריטיים וישנן פעולות חקירה ברות שיבוש שצריך לבצע, ולכן בקשתנו למעצר בית בן 10 ימים עדיין בתוקף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x