שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פראוור ידון היום עם נציגי ראש הממשלה על הארכת כהונתו כמ"מ נציב המדינה

לפראוור מלאו 67 לפני שבוע - ולכן יש לבצע "הארכת גיל" עוד החודש, כדי שיוכל להמשיך ולשמש עובד ציבור; הערכות: ייתכן שפראוור מבקש כי כהונתו תוארך ביותר מ-3 חודשים

אדריאן פילוט 06:5728.02.18

ממלא מקום נציב שירות המדינה אודי פראוור, ונציגי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפויים לקיים היום פגישה מכרעת בה יוחלט האם ובכמה תוארך כהונתו. זו תהיה הקדנציה הרביעית במספרה של פראוור בתפקיד, וההארכה השלישית שהוא זוכה לה.

 

על אף שפראוור מונה למ"מ ב-5 ביוני, ולכאורה ניתן לחדש את מינויו עד 5 במרץ, התעורר צורך דחוף לקיים את המפגש כבר היום פראוור חגג בשבוע שעבר 67 ולפי כללי התקשי''ר, על מנת שעובד בשירות המדינה יוכל להמשיך לכהן, יש לבצע מה שמכונה "הארכת גיל" באותו חודש בו חגג יום הולדת. לכן, ללא סיכום עם נציגי משרד ראש הממשלה, הוא לא יוכל להמשיך לשמש עובד ציבור.

 

השאלה הנוספת שהתעוררה ביממה האחרונה היא בכמה זמן תוארך כהונת פראוור. לפי התקשי''ר, ניתן להאריך את תקופת העבודה אחרי גיל פרישה עד 3 שנים. גורמים בנציבות ציינו כי ככל שתקופה ההארכה תתרחב, ולא תצטמצם לשלושה חודשים בלבד כפי שהיה עד כה, פראוור יוכל לתכנן לטווחים ארוכים יותר. רק בתחילת השבוע נחשפו תוכניות העובדה של המשרדים הממשלתיים, ופראוור הציג את הצורך לחשוב על רפורמה חדשה לנציבות ולשירות המדינה, דבר שאינו אפשרי אם כהונתו תוארך רק לכמה חודשים בודדים כפי שהיה עד כה.

 

אודי פראוור אודי פראוור צילום: youtube

 

 

גורמים בנציבות מסרו ל"כלכליסט" כי קיימת אפשרות שפראוור יתנה את המשך כהונתו כממלא מקום בהארכה ארוכה יותר. בסביבתו של פראוור הכחישו התניה כזו. פראוור כבר זכה לתואר האיש שכיהן הכי הרבה זמן כנציב שירות המדינה בתולדות המדינה ללא מינוי של קבע. לכך יש להוסיף את תשעת החודשים שבהם פראוור שימש ממלא מקום נציב עוד בשנת 2010-2011.

 

גורמים במשרד המשפטים מסרו כי אין ברירה אלא להאריך את כהונתו של פראוור, שכן הוועדה לבחינת כישוריה של מועמדת ראש הממשלה, עפרה ברכה, כבר לא תספיק לסיים את עבודתה עד תחילת מרץ.

 

שופטי בית משפט העליון אסרו אתמול זמנית על המשך פעילות הוועדה לבחינת מינויה של ברכה על רקע שורה של פגמים שנמצאו בפעילות הוועדה. תפקיד נציב שירות המדינה אינו יכול להישאר בלתי מיואש אפילו לא יום אחד, בשל הצורך להוציא על בסיס יומי החלטות על מינוי, גיוס, אך גם ענישה של עובדי מדינה. רק היום עסק אגף החקירות בחקירתו של עו''ד שחם-שביט מהרשות לני''ע אשר אחראי על פרשת בזק (תיק 4000) בנושא פרשת הסמסים עם השופטת פוזננסקי כץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x