$
בארץ

בני זוג של חללי כוחות הביטחון יקבלו חופשת אבל של 7 ימים

ההחלטה, הכוללת גם יום חופשה ביום הזיכרון, תקפה גם עבור זוגות חד-מיניים. בצה"ל גובשה אחרי "צוק איתן" מדיניות בנושא מתוך רצון לתת מענה לחברות חללים

אדריאן פילוט 11:3627.02.18

עובדי מדינה שהיו בני זוג של חלל כוחות הביטחון - יהיו זכאים לחופשת אבל בת 7 ימים וליום חופשה ביום הזיכרון - גם אם הם אינם נשואים. כך החליט היום (ג') מ''מ נציב שירות המדינה, אודי פראוור. בכך מחילה נציבות שירות המדינה מדיניות דומה לזו שגובשה בצה"ל.

 

ההחלטה תקפה גם עבור זוגות חד-מיניים שכן הזכאות מבוססת על הצהרת בן/בת הזוג. 

 

נכון להיום, בני זוג של חללי צה"ל, משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר, או עובדי שירות הביטחון, שלא היו נשואים לחלל או שלא היו מוכרים כידועים בציבור, אינם בעלי מעמד מוכר בחוק. בעקבות לקחי מבצע "צוק איתן" גובשה בצה"ל מדיניות בנושא מתוך רצון לתת מענה לחברות חללי צה"ל.

 

 

צילום אילוסטרציה צילום אילוסטרציה צילום: אלכס קולומויסקי

 

ח"כ עליזה לביא (יש תעיד) פנתה לנציבות שירות המדינה לבדוק החלת המדיניות של צה"ל גם בשירות המדינה, בוצעה עבודת מטה והוחלט כאמור להחיל מדיניות דומה לטובת עובדי מדינה אשר היו בני זוג של חלל כוחות ביטחון. 

 

ח"כ לביא הודתה לנציבות שירות המדינה וציינה כי הנוהל מהווה הכרה רשמית, חיבוק וליווי מן הממסד והחברה ,שהם חלק בלתי נפרד מתהליך הריפוי והשיקום. עמותת "הותיר אחריו חברה" - לתמיכה נפשית בחברות חללי צה"ל, בירכה על ההחלטה וציינה כי היא מתקנת עוול היסטורי, מכירה במעמדה של החברה השכולה כאדם הקרוב ביותר ללבו של החלל ומאפשרת לבת הזוג להתאבל באופן ראוי .

בטל שלח
    לכל התגובות
    x