$
בארץ

ברדיאן ובראשי יבצעו את עבודות הקו השני של הרכבת הקלה בירושלים

הקו הירוק יהיה הקו השני של הרכבת הקלה בבירה שצפוי להתחיל לפעול בשנת 2024. ההשקעה בשני המכרזים שבהם זכו הקבוצות נאמדת בכ-220 מיליון שקל

ליאור גוטמן 14:2226.02.18

עבודות הקו הירוק של הרכבת הקלה בירושלים יוצאות לדרך: חברת מוריה, שאחראית על פיתוח התחבורה בעיר הבירה, הכריזה שבשני המכרזים הראשונים לפיתוח הקו זכו חברת "האחים ברדריאן " וחברת "זלמן בראשי". ההשקעה במכרזים נאמדת בכ-220 מיליון שקל.

 

הקו הירוק של הרכבת הקלה בירושלים יהיה הקו השני שיפעל שם עם תאריך השקה לא רשמי לשנת 2024. אורך הקו הוא כ-19 ק"מ, כאשר המסלול שלו כולל מעבר בשכונות חרדיות לרבות מעלות דפנה ובר אילן. הקו יחבר בין האוניברסיטה בהר הצופים לשכונת גילה ויכלול 36 תחנות. העלות הכוללת של הקמת הקו והקרונות – כ10 מיליארד שקל, מתוכם השלד וההנדסה כ 4 מיליארד שקל.

 

מקטע העבודות הראשון שמוריה הכריזה בו על זוכה אורכו כק"מ אחד והוא מתרכז בצומת פת. העבודות שם יארכו כ-40 חודש במסגרתם יבצע הקבלן הפרדה מפלסית של צומת פת כאשר הרכבת הקלה תעבור במפלס העליון וכלי הרכב במפלס התחתון.

 

 

הרכבת הקלה בירושלים (ארכיון) הרכבת הקלה בירושלים (ארכיון) צילום: חיים צח

 

המכרז השני שמוריה הכריזה עליו יבוצע באזור מנהרת הר הצופים ושכונת הגבעה הצרפתית לאורך כ- 3 ק"מ. משך ביצוע העבודות בקטע זה הינו כ- 33 חודשים, במסגרתם הקבלן יכין את המסילה ויחדש את הרחובות מסביב

 

עו"ד דורון נויוירט, מנכ"ל חברת מוריה – לפיתוח ירושלים: "תחילת העבודות על ביצוע הקו הירוק של הרכבת הקלה בירושלים הוא סימן חיובי לפתרון עומסי התחבורה הכבדים בעיר הצפופה ביותר בישראל מבחינת מספר תושבים. ומהבולטות בכמות האזרחים הנכנסים אליה ויוצאים ממנה וצריכים להגיע במהרה לעבודה במרכז העיר . זהו קו שני שיהיה בעיר לאחר הקו האדום הפעיל כבר כשבעתיד יפתח קו נוסף – הקו הכחול. יחד עם הוספת נתיבי תחבורה ציבורית, אני צופה שירושלים תהיה העיר ראשונה בישראל בעלת תחבורה ציבורית מודרנית ואיכותית המתממשקת בצורה מיטבית עם תנועת התושבים".

 

ועד שהרכבת הקלה תגיע לירושלים משרד התחבורה מאריך את היכולת לקנות כרטיסים בנסיעה באוטובוסים. ההארכה ללא תקופת זמן ועם הנחה של 50%, והיא נועדה לשרת את ציבור הקשישים לקראת המעבר לתשלום רק בכרטיסים חכמים (רב קו) שיחל בירושלים בכל אמצעי התחבורה כבר ב8 במרץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x