$
בארץ

סכסוך עבודה ברכבת; חשש לשביתה מאמצע חודש מרץ

בהודעת הרכבת נמסר כי מהות הסכסוך הינה, בין היתר, בקשר עם דרישת נציגות העובדים בנוגע להסכמים הטכנו-לוגיסטיים של החברה עם חברות חיצוניות וכן בנוגע להשלכות לכאורה של פרויקט חשמול ומנהור על העובדים

ליאור גוטמן 22:1325.02.18

לאחר שנתיים של שקט יחסי, סכסוכי העבודה ברכבת ישראל חוזרים למסלול של התנגדות עם ההנהלה: בהודעת החברה לבורסה הערב מודיעים שם שהבוקר "התקבלה בחברה הודעה על סכסוך עבודה שהוכרז על ידי הסתדרות העובדים הכללית החדשה". ברכבת לא מספרים יותר מדי ומדווחים בלקוניות ש"מהות הסכסוך הינה, בין היתר, בקשר עם דרישת נציגות העובדים בנוגע להסכמים הטכנו לוגיסטיים של החברה עם חברות חיצוניות וכן בנוגע להשלכות לכאורה של פרויקט חשמול ומנהור על העובדים".

 

 

 

מבדיקת כלכליסט עולה שהעובדים דורשים תוספות שכר על הכשרות שונות שהם עברו לקראת המעבר לקווי מסילה חשמליים, דוגמת זה שאמור להפתח בסוכות הקרוב בין תל אביב לירושלים או קווים אחרים שמתוכננים באזור השרון וצפונה משם.

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: ערן גרנות

 

 

עוד דורשים העובדים פיצוי על העברת חלק מהתחזוקה החיצונית של הציוד החשמלי לחברה חיצונית (סימנס, שזכתה במכרז שם בהיקף של כ-4 מיליארד שקל) כמו גם הכשרות בנושאי חילוץ והצלה. השורה התחתונה: ברכבת מדווחים ש"בהתאם להודעה, תיתכן שביתת עובדי החברה החל מיום 12 במרץ 2018".

 

בסביבת הרכבת מתקשים להאמין שתרשם השבתה רחבת היקף, ולו בשל העובדה שכל מסילה שאינה עובדת גוררת פקקי תנועה כבדים והפעלת מערך שאטלים. בכירים בחברה מייחסים את שינוי הטון שם לחזרתה של יו"ר ועד העובדים במיתולוגית גילה אדרעי להנהגת העובדים, בוודאי לאור היסטוריית ההתכתשויות שהיו לה מול הנהלת החברה ובכירי משרד התחבורה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x