$
בארץ

ראש הממשלה ייחקר ביום שישי בפרשת בזק

נתניהו, ששמו נקשר בתיק בזק, יחקר בסוף השבוע בתיק 4000 וצפוי להעיד גם בפרשת הצוללות. בידי החוקרים ראיות של ממש לבקשות שהתקבלו בנוגע לסיקור מפרגן לבני משפחת נתניהו באתר "וואלה"

זוהר שחר לוי ו-ynet 17:4225.02.18

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להיחקר ביום שישי הקרוב, בתיק 4000. ככל הנראה באזהרה. הוא צפוי להעיד בתיק 3000 - המכונה "פרשת הצוללות".

 

כבר בשבוע שעבר העריכו גורמים המעורים בתיק 4000 כי לא יהיה מנוס לחוקרי המשטרה לזמן אתן נתניהו לחקירה בפרשת בזק. בידי החוקרים ראיות של ממש לבקשות שהתקבלו בנוגע לסיקור מפרגן לבני משפחת נתניהו באתר "וואלה". 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: אי פי איי

 

 

מי שבדק את הקשרים בין נתניהו לחברת בזק, שבבעלות שאול אלוביץ', הוא מבקר המדינה שפרסם דו"ח בנושא ביולי אשתקד. המבקר השופט בדימוס יוסף שפירא, שהתייחס לניגוד העניינים של נתניהו, כתב בדו"ח כי "היה על משרד המשפטים למצות את בדיקותיו בנוגע לשאלה אם לפני גיבוש הסדר ניגוד העניינים, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושאול אלוביץ' דנו בנושאים שבתחום אחריותו של משרד התקשורת ושל השר העומד בראשו. בלא מיצוי הבדיקה, לא הוסר החשש שהם דנו בנושאים אלה, ולא ניתן היה לבחון את השלכות הדבר על החלטות שבהן היה מעורב ראש הממשלה במסגרת תפקידו כשר התקשורת לפני גיבוש ההסדר". 

 

המבקר גם בדק את ניגודי העניינים של נתניהו במסגרת תפקידו כשר התקשורת, והוא מתייחס לקשריו עם ידידו האישי אלוביץ', בעל השליטה בבזק ויו"ר החברה. בפרק אחר הוא מתייחס ל"פגמים יסודיים בהליך קבלת ההחלטות" של משרד התקשורת והמנכ"ל שלמה פילבר, שמונה על-ידי נתניהו, בנוגע להקלות שניתנו לחברת בזק בהקשר למיזוג עם yes.

 

החקירה הגלויה בתיק 4000 נפתחה בהוראת יו"ר הרשות ביוני 2017, לאחר חקירה סמויה. במהלך החקירה נבדק חשד לביצוע עבירות פליליות ובכללן עבירות דיווח, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות שיבוש מהלכי משפט. החקירה נגעה להתנהלות חשודה של בכירים בחברות בזק, יס וחלל, וכן של כמה עובדי מדינה הקשורים מתוקף תפקידם בממשקי עבודה מול חברת בזק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x