שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הסתיימה הסאגה: ד"ר ענת אנגל תנהל את בית החולים וולפסון בחולון

אנגל משמשת סגנית מנהל המרכז הרפואי אסף הרופא. בהכשרתה היא מומחית ברפואת פנים ובעלת תואר שני בניהול מערכות בריאות. לפני כן שימשה בתפקידים בכירים בחיל הרפואה

ספי קרופסקי 14:4325.02.18
סגנית מנהל המרכז הרפואי אסף הרופא (יצחק שמיר), ד"ר ענת אנגל, תמונה לתפקיד מנהלת בית החולים וולפסון בחולון. עם מינויה הצפוי תסתיים פארסה מביכה שנמשכה כשנה וחצי, אז היה אמור לסיים את תפקידו המנכ"ל הקבוע הקודם, ד"ר יצחק ברלוביץ'. ד"ר אנגל גברה במכרז על מועמדים בולטים אחרים ובהם ד"ר ארז ברנבוים ממאיר וד"ר אשר טלמון מהדסה.

 

 

 

לאורך כל הדרך התנהלו מאחורי הקלעים עימותים חריגים בין גורמים בכירים במערכת הבריאות, שלוו בלא מעט תרגילים מפוקפקים ובניסיונות להשפיע על החלטת הוועדה הבוחרת. על רקע העימותים הללו ובשל בדיקה שנערכה בנציבות בעניינו של מועמד נוסף, פרופ יהודה אדלר משיבא, נדחה כינוס הוועדה שלוש פעמים.

 

ד"ר ענת אנגל, המנכ"לית החדשה של וולפסון ד"ר ענת אנגל, המנכ"לית החדשה של וולפסון

 

 

מנכ"ל הקבוע הקודם של וולפסון, ד"ר יצחק ברלוביץ', היה אמור לסיים את תפקידו באוקטובר 2016, אך נותר בתפקידו חצי שנה נוספת עד אפריל האחרון. זאת מכיוון שבג"ץ הקפיא את המכרז לתפקיד בשל עתירה שהגישה מנהלת קרן המחקרים בבית החולים איריס לוונשטיין לוי, שביקשה להתמודד על התפקיד אף שאינה רופאה.

אלא שעתירתה נדחתה באפריל, מועד עזיבתו של ברלוביץ', וכך נדמה היה כי ניתן להמשיך בהליך המינוי. אלא שעימותים בין גורמים בכירים וכן הבדיקה שנערכה בעניינו של פרופ' אדלר, כינוס הוועדה נדחה ונדחה עד היום, ובשעה טובה נבחרה מנכ"לית חדשה לבית החולים הממשלתי.

 

ד"ר אנגל מכהנת כסגנית בית החולים אסף הרופא מ-2012 ובהכשרתה היא מומחית ברפואת פנים ובעלת תואר שני בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון. לפני כן שימשה בתפקידים בכירים בחיל הרפואה ובהם ראש ענף רפואת עורף וסגנית מפקד רפואה בפיקוד העורף, מפקדת מכלות מרפאות מטכ"ל ובין לבין גם שימשה פרק זמן מסוים כרופאה בכירה במחלקה פנימית בבית החולים איכילוב. היא אף לקחה חלק במשלחת חיל הרפואה של צה"ל לאחר רעידת האדמה בהאיטי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x