$
בארץ

פילבר משחזר: "אסרתי על ביבי לקחת שעון מברלוסקוני. שרה צרחה עליי, ופוטרתי"

עד המדינה סיפר כי מינויו למנכ"ל משרד התקשורת היה "הגשמת חלום, אבל היום אני מבין שניצלו אותי. ביצעתי הוראות מפורשות של נתניהו". הוא שחזר את שאירע לפני 15 שנה: "אמרתי לביבי - אתה לא יכול לקחת את השעון. באותו ערב שרה צרחה עליי, וביבי לא אמר דבר. אחרי שבועיים פוטרתי". נתניהו: "לא היה ולא נברא"

ynet 22:0121.02.18
איש סודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מנכ"ל משרד התקשורת המושעה שלמה פילבר, אמר כי "ביצע הוראות מפורשות של נתניהו" - ובעקבות מעצרו חתם על הסכם עד המדינה. ב-ynet נחשף שלחוקרים אמר כי "תומרן", ולמקורביו הוא סיפר על מקרה מלפני 15 שנה, שמדגים את הקושי בעבודה מול ראש הממשלה ורעייתו, ולא רק זאת.

  

"התפקיד הראשון שלי היה עם נתניהו כשהוא היה שר החוץ", סיפר פילבר למקורביו לפי "חדשות 2". "נסעתי אז לאיטליה עם ביבי ושרה. נתניהו נפגש אז עם ברלוסקוני, בתום הפגישה ברלוסקוני נתן לביבי שעון. הייתי אז היועץ של ביבי ואמרתי לו 'אינך יכול לקחת את השעון, תן לי את השעון, אדווח עליו ואפקיד אותו'. באותו הערב, שעות אחרי הפגישה, נקראתי לחדרם של בני הזוג נתניהו. שרה צרחה עליי, אמרה לי שלא מעניין אותה כלום, שהיא רוצה את השעון בחזרה. נבהלתי, אבל אמרתי לה - 'אני לא יכול לתת לכם את השעון, רשמתי אותו כמתנה, דיווחתי עליו, הוא כבר נשלח בדואר דיפלומטי'. הצרחות האלה היו בנוכחות ביבי שלא אמר דבר".

 

לפי כתבה שפורסמה ב"ידיעות אחרונות" ב-2 בינואר 2003, העניק נתניהו לברלוסקוני - אז ראש ממשלת איטליה - שעון יוקרתי בשווי 6,000 שקלים בעת פגישתם ברומא. אז נכתב כי נתניהו העביר את המתנה - שעון יוקרתי של המעצב האיטלקי הידוע "בולגרי" עם הקדשה אישית - לגנזך המתנות של המדינה. אז טענו הגורמים כי נתניהו סיפר לברלוסקוני שהחוק אוסר עליו לקבל מתנות אישיות, וראש ממשלת איטליה ענה לו: "זאת כבר בעיה שלכם בישראל".

  

"היה ברור שאני צריך למלא הוראות"

 

בדבריו למקורביו הוסיף פילבר: "אחרי שבועיים נתניהו הזמין אותי לפגישה ופיטר אותי, אחרי שאמר לי: 'אני צריך מישהו יותר מקצועי ממך'. עד היום אני מוקצה אצל שרה על הדבר הזה. היא לא סלחה לי גם בחלוף השנים. אין אצלה התיישנות. זאת החוויה לעבוד אצל נתניהו, ברור שאתה עובד אצלו. אם אתה לא מבצע את מה שאומרים מורידים לך את הראש. לכן נכשלתי כאן, כי היה ברור לי שאני צריך למלא הוראות".

  

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא".

  

לפי הסכם עד המדינה שחתם פילבר בתיק 4000, הוא לא יישלח למאסר, יועמד לדין משמעתי בלבד ולא לדין פלילי ויורחק משירות המדינה. בית משפט השלום בתל אביב הוציא צו איסור פרסום על פרטי עדותו של פילבר.

 

"ביצעתי הוראות מפורשות של נתניהו, זה בכלל לא היה בשיקול הדעת שלי, קיבלתי ממנו הנחיות מפורטות", טען פילבר. "הוא הבהיר לי למי צריך לדאוג ואיך. אני לא רוצה לשבש את החקירה, אבל מסרתי את הדברים בצורה מאוד מפורטת".

  

למקורביו סיפר על המינוי האחרון, ומה שאירע אחריו: "אחרי הבחירות לא ציפיתי לקבל תפקיד. ביבי הציע לי להיות מנכ"ל משרד התקשורת. הסביבה שלי הזהירה אותי, אמרו לי 'אל תיקח את התפקיד' אבל בשבילי זו הייתה הגשמת חלום להיות מנכ"ל במשרד של ביבי, ראיתי בזה ייעוד. בהתחלה האמנתי שביבי מעריך אותי ולכן הביא אותי לתפקיד, היום אני מבין שהביאו אותי כדי להיות פיון במשחק, שייעדו אותי לזה, הייתי שבוי. שלחתי לבזק טיוטות של מסמכים, הם עברו על הטיוטות, כתבו תיקונים ואני ביצעתי. היום אני מבין שניצלו אותי".

  

אמש נפגש פילבר עם עורכי דינו דרור ארד אילון ויובל נחמני וביקש מהם לקדם את עסקת עד המדינה. "לא ידעתי שזה מה שקורה מאחורי גבי בכל הקשור לפרגון באתר וואלה", הסביר מאוחר יותר. "אפשר להתווכח עם העדות שמסרתי ברשות לניירות ערך אם מדובר במהלך מקצועי טוב או לא, אבל כאן זה כבר סיפור אחר". "תמרנו אותי", טען.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x