שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

רכבת ישראל: דחייה של חצי שנה בהפעלת הקו לירושלים

החברה דיווחה הבוקר לבורסה כי טרם התקבלו כל האישורים הרגולטוריים הנדרשים לצורך הפעלת הקו לשימוש מסחרי לנוסעים כמפורט בדו"ח התקופתי. לפיכך הערכת החברה היא כי ההפעלה תידחה לספטמבר-אוקטובר

ליאור גוטמן 10:3621.02.18

רכבת ישראל מטילה הבוקר (ד) פצצה עם דיווח יוצא דופן לבורסה, במסגרתו מסרה שקו הרכבת המהיר בין ירושלים לתל אביב יפתח באיחור ניכר - לקראת סוף השנה.

 

"בעניין הקו המהיר הצפוי לחבר את ירושלים למטרופולין גוש דן, החברה מדווחת כי נכון למועד זה, טרם התקבלו כל האישורים הרגולטוריים הנדרשים לצורך הפעלת הקו לשימוש מסחרי לנוסעים כמפורט בדוח התקופתי. לפיכך, להערכת החברה, הפעלה כאמור צפויה להידחות בכ-6 חודשים וזאת בכפוף לקבלת כל האישורים כאמור", אומרים ברכבת. מהודעת הרכבת לתקשורת מאוחר יותר עולה כי מדובר באישורים מטעם המשטרה.

 

 

 

ישראל כץ בנסיעת קו הרכבת המהיר בין תל אביב לירושלים ישראל כץ בנסיעת קו הרכבת המהיר בין תל אביב לירושלים צילום: דוברות משרד התחבורה

 

 

במילים אחרות, ההבטחות של שר התחבורה ישראל כץ להשקת הקו בפסח הקרוב זזו נכון לעכשיו עמוק לסוף השנה, והקו יפעל מסחרית רק סביב ספטמבר או אוקטובר 2018.

 

קו הרכבת ירושלים תל אביב הוא פרויקט החשמול הראשון של הרכבת ועלותו כשבעה מיליארד שקל. הקו אמור לחבר בין תל אביב לירושלים בנסיעה של פחות מחצי שעה.

 

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי "נסיעות המבחן בקו המהיר לירושלים יחלו בעוד מספר שבועות. בדיון שערך אתמול מפכ"ל המשטרה בדבר הפעלת הקו המהיר לירושלים, בו השתתפו אנשי רכבת ישראל וגם נציגי שאר כוחות ההצלה הוגדרו האמצעים הבטיחותיים הנדרשים והאימונים ההכרחיים לשם הפעלתו המסחרית המלאה. העבודה על הקו נמשכת בתכליתיות ובנחישות, ובכלל זה השלמת הנחת המסילות, הקמת אמצעי החשמול והמוכנות לנסיעת רכבות.

 

"החל מהשבועות הקרובים יתקיימו נסיעות מבחן, אימונים והדגמות לאורך הקו, בכלל זה עם נוסעים, באישור מיוחד של המשטרה וכוחות הבטיחות.

 

"הנסיעות המסחריות בקו עתידות להיפתח רק עם השלמת כל האמצעים שדרשה משטרת ישראל, בעוד מספר חודשים".

 

ממשרד התחבורה לא נמסרה תגובה.

 

טרם התקבלה תגובת משרד התחבורה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x