$
משפט

מאבו כביר ועד אשקלון: איפה מבלים את הלילה נחקרי תיק 4000

שבעת העצורים בפרשה פוזרו אתמול בלילה בין בתי מעצר שונים, וזאת מחשש שישוחחו ביניהם וישבשו את החקירה

תומר גנון וזוהר שחר לוי 19:2719.02.18

חקירת תיק 4000: שבעת החשודים שנעצרו השבוע בעקבות ההתפתחויות בפרשת בזק פוזרו אתמול (א') בלילה בין בתי מעצר שונים, וזאת מחשש שישוחחו ביניהם וישבשו את החקירה.

 

 

 

כך למשל, הבכיר בבזק שנעצר עד יום חמישי, נשלח למעצר במתקן ניצן (רמלה); בכיר אחר שנעצר לארבעה ימים נשלח למתקן כליאה בירושלים; יועץ התקשורת שנעצר לחמישה ימים נשלח למעצר במתקן שקמה באשקלון; הבכירה בבזק שנעצרה לארבעה ימים נשלחה לבית המעצר באבו כביר בתל אביב, והמקורבת לבכיר בבזק שנעצרה לחמישה ימים נשלחה לנווה תרצה ברמלה. חקירתם של כלל החשודים נמשכה היום, כאשר חלקם נחקרים ברשות ני"ע וחלקם בלהב 433.

 

 צילום: אבי מועלם

 

בלהב 433 רגילים להתמודד עם נחקרים מתחום הצווארון הלבן שלפתע מוצאים את עצמם במעצר. בשונה מעבריינים ונחקרים החשודים בעבירות כמו סמים, מין ואלימות, הן המשטרה והן בתי המשפט ושירות בתי הסוהר משתדלים לבוא לקראתם של נחקרי הצווארון הלבן ולהקל עליהם כאנשים נורמטיביים שלא רגילים לפגוש חוקרים, בתי מעצר וחדרי חקירות. יחד עם זאת, בחלק מהמקרים משתמשים החוקרים במעצר שהוטל על החשוד כדי להפעיל עליו לחץ בחקירה ואף כדי לנסות ולשכנע אותו להפוך לעד מדינה. לפעמים מבודדים את הנחקר ולעתים דווקא משכנים אותו עם עברייני "צווארון כחול" בניסיון להפחיד ולהלחיץ אותם.

 

בפרשה 4000, חוששים החוקרים משיבוש חקירה ומתיאומי גרסאות בין הנחקרים השונים וכך, במקום שרובם ככולם ישוכנו בבית מעצר אחד, הם חולקו בין מתקני מעצר שונים. יחד עם זאת, בהמשך החקירה, לא מן הנמנע החוקרים יעמתו את הנחקרים זה עם גרסתו של זה.

 

 

 

על פי החשד בחקירה שמשותפת לרשות וליחידה למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ) במשטרה, מקורבים לראש הממשלה קיבלו עבורו טובות הנאה בתמורה לקידום ענייניה של בזק ובעל השליטה בה במשרד התקשורת. מדובר בתקופה שבה ראש הממשלה בנימין נתניהו כיהן גם כשר התקשורת, ועל פי החשד קידום ענייניהם של בזק ובעל השליטה, שאול אלוביץ', ניתן בין היתר בתמורה לכך שמקורבי אלוביץ' דאגו לסיקור מלטף למשפחת נתניהו באתר וואלה. ראש הממשלה צפוי להיחקר בפרשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x