• תפריט
בארץ

ועד עובדי הכנסת מאיים: נשבית את הכנסת במהלך דיוני התקציב

היום השבית הוועד את עבודת הוועדות לשעה. העובדים טוענים כי מנכ"ל הכנסת פועל בצורה חד-צדדית ומטיל מגבלות כמו איסור לעבוד יותר מ-12 שעות ברציפות

שחר אילן 15:0319.02.18

באופן חריג מאוד השבית היום ועד עובדי הכנסת את דיוני הוועדות לשעה בין 11:00 ל-12:00. הועד אף מאיים לגרום שיבושים בכנסהבינלאומי של מנהלי ומזכירי הפרלמנטים שיחל מחר בכנסת, בהשתתפות 50 בכירים בפרלמנטים בעולם ולהשבית כליל את הכנסת בתקופת דיוני התקציב. פגישה בין הצדדים שהתקיימה בצהרים התפוצצה. הסכסוך מפתיע דווקא בגלל שהכנסת נחשבת בדרך כלל למקום עם יחסי עבודה שקטים.

 

יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דני בונפיל, שלח למנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' מכתב בו הסביר את הצעדים ב"התנהלות חד צדדית של סחרוביץ' בנושאים רבים". בין היתר מתייחסים העובדים לאיסור שהטיל המנכ"ל על עבודה של יותר מ-12 שעות ברציפות. הדבר יוצר לטענתם בפועל העברה לעבודה במשמרות עם הפסקות של ארבע שעות.

 

 

מליאת הכנסת מליאת הכנסת צילום: דוברות הכנסת

 

כן הם טוענים שסחרוביץ' חוסם בפניהם את המשרות הבכירות. הוועד הסכים אמנם לאיוש כמה משרות באמצעות ועדות איתור במקום מכרז פנימי. אבל עכשיו פורסם מכרז לתפקיד מנהל מרכז המבקרים שהתנאים בו מונעים מהם להתמודד. בונפיל מזהיר שאם הסכסוך לא ייפתר הוא עלול להביא להשבתת הכנסת. באספת העובדים אמר: "אני לא פוחד ממאבקים. ביום שאין לי מאבק אני מרגיש לא טוב".

 

"שינוי בסדרי עולם"

 

יו"ר ועד עובדי הכנסת, הודיה קין, דורשת שהשינויים שבוצעו בתנאי העבודה יבוטלו כתנאי למשא ומתן. לדבריה מדובר ב"שינוי בסדרי עולם" .עוד היא אומרת שאף

אחת מההטבות עליהן סוכם עם העובדים בתמורה להסכמתם לוועדות האיתור לא מומשה. "אני גאה להיחשב לוועד אחראי אבל גם לנו יש קוים אדומים שאנחנו לא מוכנים לחצות. העובדים הולכים אחרינו בעיניים עצומות".

 

קין מציינת שהשבועיים של סכסוך העבודה, שאחריהם יהיה מותר לעובדים לשבות, מסתיימים בדיוק לקראת השבוע האחרון של כנס החורף שבו צפויה ההצבעה במליאה בקריאה שניה ושלישית על התקציב וחוק ההסדרים.

 

מהכנסת נמסר: "הנהלת הכנסת פועלת ללא ליאות, לצד תפקידיה הרבים, גם לרווחת עובדי הכנסת, ובמובן זה טענות שהועלו על ידי נציגות העובדים פשוט אינן נכונות. מבלי להיכנס לפרטים, הרי שמחלוקות מסוג זה נפתרו בכנסת תמיד בהידברות והבנה והנהלת הכנסת תפעל כדי שכך יהיה גם הפעם".

 

בהנהלה טוענים שהסיבה האמתית למאבק היא ההחלטה שעובדי הכנסת לא יוכלו להשתמש ברכב הליסינג למטרות פרטיות. בוועד טוענים בתגובה שהמאבק אינו על הטבות אלא על יחס תקין שלך ההנהלה לוועד ולעובדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x