$
משפט

תיק 4000

פרשת בזק: צווי עיקול הוטלו על נכסיהם של חלק משבעת החשודים שנעצרו

בעקבות החשד לשוחד והלבנת הון, הוצאו צווי הקפאה לחשבונות בנק, כלי רכב ונכסים של חלק מהחשודים בפרשה

תומר גנון וזוהר שחר לוי 11:5719.02.18

בעקבות החשד לשוחד והלבנת הון: המשטרה ורשות ני"ע הוציאו צווי עיקול על נכסיהם של חלק משבעת החשודים שנעצרו אתמול (א') במסגרת ההתפתחות בפרשת בזק. צווי ההקפאה נוגעים לחשבונות בנק, כלי רכב, ונכסים של חלק מהחשודים, שחלקם נעצרו עד ליום רביעי וחלקם עד ליום חמישי. צו איסור פורסם הוצא על שמות החשודים: בכירים בקבוצת בזק ומקורבים להם וכן יועץ תקשורת מוכר ובכיר בשרות הציבורי. מלבד עבירות השוחד והלבנת ההון, לחשודים מיוחסות עבירות מרמה ועבירות על חוק ני"ע.

 

 

 

אתמול בבוקר נפתח השלב השלישי הגלוי בחקירת פרשת בזק, באחת משלוש הפרשיות שנחקרו עד היום – קידום האינטרסים העסקיים של בזק במשרד התקשורת (תיק 4000). החקירה שמשותפת לרשות וליחידה למאבק בפשיעה הכלכלית במשטרה, עוסקת בחשד לפיו מקורבים לראש הממשלה קיבלו עבורו טובות הנאה בתמורה לקידום ענייניה של בזק ובעל השליטה בה במשרד התקשורת. מדובר בתקופה שבה ראש הממשלה בנימין נתניהו כיהן גם כשר התקשורת, ועל פי החשד קידום ענייניהם של בזק ובעל השליטה, שאול אלוביץ', ניתן בין היתר בתמורה לכך שמקורבי אלוביץ', דאגו לסיקור מלטף למשפחת נתניהו באתר וואלה.

 

 

מימין שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו מימין שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו צילום: יובל חן, אלכס קולומויסקי

 

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר אתמול: "עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת. מסע הצייד התקשורתי נמשך במלא עוזו. אחרי שיצא האוויר מ-1000 ו-2000 ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר ב-3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש - 4000. גם ממנו ייצא כל האוויר. כל ההחלטות שנתקבלו בעניין בזק היו בהתאם להמלצות של ועדות מקצועיות ושל גורמים מקצועיים. זאת הסיבה שמשרד המשפטים הבהיר בדו״ח מבקר המדינה ביחס לבזק: "רה"מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת... לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים". לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x