$
בארץ

כחלון: "אינטל תשקיע בקרוב מיליארדי דולרים בישראל"

לדברי שר האוצר באירוע של ארגון "יוזמה לאומית", הוא נועד עם סגנית נשיאת אינטל העולמית והתוכנית צפויה לצאת לפועל בשבועות הקרובים; ההשקעה צפויה ליצור מאות מקומות עבודה

עמרי מילמן 20:1515.02.18

אינטל מתכוונת להשקיע בקרוב מיליארדי דולרים בישראל, כך אמר היום (ה') שר האוצר משה כחלון באירוע אקוסיסטם של ארגון "יוזמה לאומית" של אראל מרגלית. במקום נוכח מנכ"ל אינטל ישראל, יניב גרטי. מאינטל סירבו להגיב על הדברים.

 

 

 

לדברי כחלון, "אתמול היתה לנו שיחה במשרד האוצר עם נציגי אינטל. אינטל תשקיע בזמן הקרוב מיליארדי דולרים בישראל. זו החלטה שעבדנו עליה במשך שנה וחצי והיינו דרוכים לקראתה. נפגשתי עם סגנית נשיאת אינטל העולמי כשהתחילו הדיונים ואני שמח שההחלטה התקבלה להשקיע בישראל. זה מחמיא לכלכלת ישראל ומשדר לעולם מסר חיובי לגבי השקעות בארץ כשאינטל העולמית משקיעה מיליארדי דולרים ויוצרת כאן מאות מקומות עבודה איכותיים. מדינת ישראל תיהנה מההשקעה הזאת". הוא הוסיף כי התוכנית צפויה לצאת לפועל בשבועות הקרובים.

 

כחלון ואראל מרגלית, היום כחלון ואראל מרגלית, היום צילום: רענן כהן

 

אינטל היא מענקיות ההייטק הבולטות ביותר בסצנה הישראלית; החברה פועלת בארץ מאז 1974 ומעסיקה בארץ כ-6,900 עובדי פיתוח ויותר מ-3,000 עובדי ייצור. לחברה מערך ייצור שבבים בישראל, מרכזי פיתוח והיא צפויה לרכז בארץ את פעילותה בתחום פיתוחי הנהיגה האוטונומית, בעקבות רכישת מובילאיי אשתקד ב-15.3 מיליארד דולר. קודם לכן, ביצעה אינטל שורת רכישות בישראל, ביניהן ריפליי, טלמאפ, גראפטק וקומסיס.

 

כחלון התייחס להמלצות המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בסעיפי שוחד. לדבריו, "מה שאמרתי בעבר אומר כאן הערב. אדם אחד יכול לקבוע אם יוגש כתב אישום או לא יוגש, הוא היועץ המשפטי לממשלה. אני חוזר ומבקש, מימין ושמאל, לחדול מההתקפות על מערכת השלטון".

 

 

 

במהלך האירוע אמר מרגלית כי "שר האוצר כחלון הוא שותף אמיתי ליצירת מקומות עבודה בצפון ובדרום. יחד עם כחלון נהפוך את חיפה לבירת digital health הבינלאומית. החלטות הממשלה שהוא מקדם לחיפה וקריית שמונה ידחפו את הצפון קדימה".

 

 

 צילום: אינטל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x