$
בארץ

לפיד נגד נתניהו ומקורביו: "ככה מדברים עבריינים"

יו"ר יש עתיד משיב אש בעקבות המתקפות עליו מצד ראש הממשלה ובכירי הליכוד. הוא אומר כי שמע מראש הממשלה, מיו"ר הקואליציה ומשרים "שיש אפשרות לא להגיד את האמת למשטרה. הלכתי ועניתי על כל מה ששאלו אותי". הוא הוסיף: "אי אפשר לאיים עלינו"

ynet 16:3314.02.18
יו"ר יש עתיד יאיר לפיד משיב אש לראש הממשלה בנימין נתניהו, ליו"ר הקואליציה דוד אמסלם ולשרים בליכוד בעקבות המתקפה החריפה מצדם על עדותו בתיק 1000: "שמעתי את ראש הממשלה וחבורתו, כולל יו"ר הקואליציה ושרים, שהעזו אתמול להגיד שיש אפשרות אחרת - לא להגיד את האמת כשהמשטרה מבקשת ממך לסייע בבירור העובדות בפרשת שחיתות חמורה. ככה מדברים עבריינים".

  

לפיד הוסיף: "אני רוצה להגיד להם מפה: אל תאיימו עלינו. אי אפשר לאיים עלינו. לא ניתן לכם להוביל את המדינה למקום שבו אנשים ישרים פוחדים להגיד את האמת". לפיד קרא ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט "לזרז ככל האפשר את ההחלטה אם להגיש או לא להגיש כתב אישום".

 

 

לדבריו, "לפני כמה חודשים זימנה אותי המשטרה לבוא ולתת עדות בתיק 1000. כמו כל אזרח שומר חוק שמבקשים ממנו לסייע למשטרה בחקר האמת, הלכתי ועניתי על כל מה ששאלו אותי".

 

הוא ציין כי "את מה שנקרא 'חוק מילצ'ן השני' סירבתי לקדם, למרות הלחצים, מפני שאני עובד רק אצל אזרחי ישראל. רק בשבילם. לא בשביל אף טייקון ולא בשביל אינטרסים של פוליטיקאי בכיר ככל שיהיה".

 

 

לפיד אמר כי "הסיטואציה הזו לא משמחת אותי. גם אני, בדומה לראש הממשלה, הייתי מעדיף להתמודד מולו בקלפי. זה יום עצוב לכל אזרח כשראש ממשלה בישראל מואשם בעבירות פליליות חמורות. יחד עם זאת, ראש הממשלה צריך לגלות אחריות לאומית. אי אפשר להיות ראש ממשלה, שר החוץ ושר הבריאות, בזמן שאתה מבלה את עיקר זמנך עם עורכי דין ובתגובות לתקשורת. אי אפשר לייצג אותנו בעולם כשכל מנהיג זר שאתה פוגש יודע שאתה מואשם בעבירות חמורות. לטובת אזרחי ישראל ראש הממשלה צריך לעזוב את תפקידו".

  

בליכוד הגיבו לדבריו של יו"ר יש עתיד: "שיפסיק להתבכיין ולנסות להסיט את תשומת הלב משאלה פשוטה: איך כשר אוצר הוא קיים פגישות עבודה עם חברו הקרוב ומעסיקו לשעבר ארנון מילצ'ן ומדוע לא נחקר באזהרה על כך?".

  

יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: אוראל כהן

אמסלם ללפיד: "מלשן עלוב"

בליכוד ובקואליציה תקפו ביממה האחרונה בחריפות את לפיד לאחר שנודע כי שימש עד בתיק 1000. "העולם הפוך גם בעניינו של לפיד", אמר ראש הממשלה נתניהו בנאום שנשא הבוקר בוועידת מרכז השלטון המקומי. "לפיד אמר שהוא נחקר בערך כשעה. אותי שאלו בעניין הזה כמה שאלות בלבד - ואמרתי שלא פעלתי לטובת מילצ'ן. שעה אחת לו וכמה שאלות לי, בחקירה של שנה וחצי, ועכשיו מסתבר שעל הבסיס הזה לפיד הוא עד מפתח". 

 

"זה אומר לכם הרבה מאוד על ההמלצות הללו ועל התהליך הזה. זה כמובן אותו לפיד שהבטיח להפיל אותי בכל מחיר. זה אותו לפיד שהוא חבר קרוב של מילצ'ן - אין בזה חטא, אבל הוא חבר קרוב. הוא הועסק על ידי מילצ'ן, הוא דן עם מילצ'ן כשר האוצר האחראי בענייניו של מילצ'ן, כלומר הוא לא הדיר את ידיו מלעסוק בעניינו של מילצ'ן - אז הוא הפך להיות העד המרכזי".

  

"אני מנסה לחשוב מה היה קורה אם אני הייתי עושה דבר כזה", טען נתניהו. "הייתי נחקר באזהרה שבע פעמים, אבל פה העולם התהפך. ברגע שלפיד אומר את מילת הקסם 'נתניהו' - העולם מתהפך. אני מקבל המלצות - ולפיד מחיאות כפיים".

  

שר התיירות יריב לוין אמר: "נחשף המהלך הבזוי לביצוע הפיכה שלטונית נגד רצון הבוחר. בושה וחרפה שהעד המרכזי נגד ראש הממשלה נתניהו הוא הפוליטיקאי יאיר לפיד, שמנסה כבר שנים להחליף אותו בתפקיד".

 

"לפיד, שהפסיד פעמיים בבחירות, מנסה לכבוש את השלטון על ידי עדות חסרת מהימנות. אין ספק שהאמת תצא לאור והממשלה תמשיך להוביל את ישראל בדרך שלנו, ובהנהגתו הבוטחת של ראש הממשלה נתניהו".

 

 

יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם אמר במליאת הכנסת: "כשהייתי ילד לימדו אותי - 'דודי, לא מלשינים'". לאחר מכן פנה במסר ללפיד: "אף אחד לא ירצה לשבת איתך מעולם. אתה מלשן עלוב".

 

"היית מתאגרף, היית יונית לוי, היית שחקן קולנוע. בילית בבתי קפה בתל אביב כשכולנו רצנו בג'בלאות וגדלנו בעיירות פיתוח, והערכים של יש עתיד זה להיות כתב בעיתון במחנה? חוצפה ועזות מצח", הוסיף אמסלם.

  

שרת התרבות מירי רגב אמרה היום בוועידת השלטון המקומי כי "לפיד היה צריך לפנות לפני שנתיים למשטרה אם הוא חשב שראש הממשלה לוחץ אותו לעשות משהו לא חוקי". לפני כן ציינה: "פרסום זהותו כעד המרכזי הוא המסמר האחרון בארון הפוליטי שלו".

  

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן תקף גם הוא את לפיד ואמר: "לפיד התגלה הערב בבושתו הציבורית, כשהוא ממשיך את ניסיון הפוטש נגד נתניהו שאותו ניסה להוביל כבר ב-2014, בגינו אף הודח מתפקידו הכושל באוצר". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x