$
בארץ

כחלון מגבה את נתניהו: אמשיך לנווט את כלכלת ישראל עד החלטת היועמ''ש

שר האוצר, משה כחלון, הבהיר כי אין בכוונתו לפרק את הממשלה בעקבות המלצות המשטרה להעמיד את ראש הממשלה לדין על שוחד בתיקי 1000 ו-2000. "החוק קובע כי רק היועץ המשפטי לממשלה רשאי לקבל החלטות בעניין הגשה או אי הגשה של כתב אישום", מסר

אדריאן פילוט 07:1614.02.18

שר האוצר, משה כחלון, הבהיר הלילה כי אין בכוונתו לפרק את הממשלה בעקבות המלצות משטרת ישראל להעמיד את ראש הממשלה בנימין נתניהו לדין על שוחד בתיקי 1000 ו-2000. " אני ער לרחשי הציבור, מימין ומשמאל, בנוגע להמלצות המשטרה סביב חקירות ראש הממשלה" מסר כחלון אמש והוסיף "החוק קובע כי רק היועץ המשפטי לממשלה רשאי לקבל החלטות בעניין הגשה או אי הגשה של כתב אישום. עד אז אמשיך להוביל ולנווט את הכלכלה הישראלית לרווחת כלל אזרחי ישראל".

 

לנוסח המלא של הודעת המשטרה להעמיד לדין את נתניהו - לחץ כאן

 

 

 

כחלון קרא לכל המערכת הפוליטית "מימין ומשמאל - לחדול מהתקפות על המשטרה ועל מערכת שלטון החוק. יש לתת למערכות לפעול ללא לחצים, לא מימין ולא משמאל, ולפעול באופן מסודר, מקצועי ושקול".

 

בנימין נתניהו ומשה כחלון בנימין נתניהו ומשה כחלון צילום:קובי גדעון, לע״מ

 

גם שר הבריאות וחברו של נתניהו, יעקב ליצמן, גיבה מוקדם יותר את ראש הממשלה ומסר "אני מחזק את ידי ראש הממשלה נתניהו, מאמין בחפותו ומאחל לממשלה שבעזרת השם תסיים את ימיה כחוק לטובת אזרחי ישראל". ליצמן תקף את יו''ר "יש עתיד", יאיר לפיד, יריבו הפוליטי, שצפוי להפוך לעד מרכזי בתיק 1000.

 

ראש הממשלה בעצמו מסר אתמול בנאום שנשא מיד עם פרסום ההמלצות של המשטרה כי אין בכוונתו להתפטר או לבקש נבצרות ואמר: "הממשלה שלנו תמלא את ימיה. יחד עם כל שרי הממשלה נמשיך להפוך ישראל לכוח כלכלי עולה ולמעצמה טכנולוגית שזוכה למעמד שלא היה לה מעולם. כל עוד אתם בוחרים בי לעשות זאת. אני בטוח שהאמת תצא לאור וגם בבחירות הבאות, שיתקימו במועדן, אזכה לאמונכם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x