שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בכיר במשרד רה"מ: "4 מיליארד שקל מהתוכנית למגזר הערבי אינם תקציבים חדשים"

מנהל הרשות לפיתוח כלכלי של מגזרי המיעוטים במשרד ראש הממשלה איימן סיף הבהיר בוועדת הכספים כי התוכנית הקיימת "אינה פועלת באזורי תעשייה. יש צורך בתכונית של 2 מיליארד לאזורי תעשייה"

שחר אילן 15:1013.02.18

40% מתקציבי תוכנית החומש של המגזר הערבי (תוכנית 922) הם תקציבים קיימים ולא תוספתיים. כלומר 4  מתוך 10 מיליארד שקל שכוללת התוכנית לא היו תוספת אלא ריכוז של תקציבים קיימים ממילא. כך אישר מנהל הרשות לפיתוח כלכלי של מגזרי המיעוטים במשרד ראש הממשלה איימן סיף בישיבה מיוחדת של ועדת הכספים שדנה בנושא המגזר הערבי והתקציב.  

 

לסיקור המלא של כנס עסקים בחברה הערבית לחצו כאן

 

סיף אמר את הדברים בתגובה לשאלה של ח"כ מיקי לוי (יש עתיד), שביקש להבין כמה מה-10 מיליארד שקל הם תוספת אמתית. ראש עיריית טייבה עו"ד שועאע מסארווה מנצור טען שבפועל מדובר ב-6 מיליארד שקל של תקציבים קיימים ו-4 מיליארד שקל תוספתיים בלבד.

 

סיף גם אישר שהתוכנית הקיימת "אינה פועלת באזורי תעשייה. יש צורך בתכונית של 2 מיליארד לאזורי תעשייה".

 

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת), שניהל את הישיבה, דווח שלמרות תוכנית 922, הסכום שהוקצב לאזורי תעשייה ב-2018 הוא 7 מיליון שקל בלבד. טיבי אמר שיש שיפור גדול בתחום מענקי האיזון ממשרד

הפנים לרשויות המקומיות אבל כדי שהרשויות לא יזקקו לסיוע מהממשלה יש צורך באזורי תעשייה.

 

מנכ"ל ארגון מוסאווא ג'עפר פרח אמר שלמרות השיפור שחל בשנים האחרונות בתחום התחבורה הציבורית "יש 30 יישובים שלא מחוברים לתחבורה ציבורית. יש מאות קילומטרים של כבישים שלא סלולים".

 

למרות הביקורת הרחבה שנמתחה בישיבה על היקף התוכנית ויישומה המסר הכללי היה של שביעות רצון מעצם קיומה ודרישה להתחיל לעבוד כבר עכשיו על התוכנית הבאה. ח"כ ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) שיש צורך בתוכנית 923 "שתפיק לקחים מ-922 ומהכסף שלא הצליחו לנצל".

 

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג תקף את העובדה שלישיבה לא הגיע אף חבר כנסת מהקואליציה. ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) אמר שלערבים אינטרס משותף עם ישובי הנגב והגליל היהודים. לדבריו, "בסוף זה או ממשלת יהודה ושומרון או ממשלת הנגב והגליל". 

 

היישוב פרדיס היישוב פרדיס צילום: אלעד גרשגורן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x