שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בהלה בחיפה בעקבות להבה גדולה במפעלי בז"ן: תקלה במתקן האתילן

עשרות תושבים התקשרו לעירייה בעקבות בערה שנראית למרחוק. מקור הבערה: עודפי גזים שהצטברו בבית הזיקוק וגרמו להפעלת לפיד הבטיחות ששורף אותם

ליאור גוטמן 21:4112.02.18

בפעם השנייה בחודש האחרון מתחוללת הערב (יום ב') תקלה במתקן האתילן במפעל כרמל אולפינים במתחם בתי הזיקוק בחיפה. התקלה גורמת לבערת לפיד גבוה במיוחד המאיר את כל המפרץ. תושבים מדווחים על ריח חזק ועשן העולה מהלפיד. בבתי הזיקוק אמרו כי אכן מדובר בתקלה שנבדקת. 

 

האירוע החל בשעות הערב המוקדמות, פחות מיממה לפני שמתקן האתילן אמור להיות מושבת לצורך תחזוקה. הלהבה האירה את כל האזור והתושבים המבוהלים דיווחו על ריח חזק שאופף את האזור.

 

תקלה במפעלי בז"ן תקלה במפעלי בז"ן צילום: צחי טרנו, דוברות עיריית חיפה

 

מקור הבערה במתקן ייצור האתילן בבית הזיקוק. עודפי הגזים שהצטברו במקום הפעילו את מערכת הבטיחות (שמכונה גם בשם "לפיד") תוך שריפת עודפים שהצטברו בצינורות במקום. הבערה נראתה היטב למרחוק ועשרות תושבים בחיפה התקשרו לעירייה על מנת להבין את חומרת המצב.

 

"התקלות החוזרות במתקני בזן מחייבות להקים וועדת בדיקה חיצונית שתבדוק באופן שקוף את מה שמתרחש", אמר ראש העירייה יונה יהב. "לא ניתן להמשיך לתת לכמיליון מתושבי המדינה לראות לפיד בוער ולספר שזה בטוח".

 

הערב קרא יהב לשר להגנת הסביבה "לעמוד בראש ההתנגדות ליוזמה ההזויה להקמת מועצה תעשייתית במפרץ חיפה ולחוק חיפה כימיקלים שיאפשר לממשלה להרחיב מפעלים קיימים ולהיכנע ללחצים של בעלי ההון".

 

מסביבת בתי הזיקוק מסרו שעקב תקלה במדחס במתקן בכרמל אולפינים, המתקן פסק לפעול. צוות המתקן התגבר על התקלה, והמתקן נמצא כרגע בתהליך הפעלה מחדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x