$
בארץ

עלייתו ונפילתו של הרומן בין כתר להפועל ת"א

רבים מכירים את שמו של סמי סגול דווקא מעמודי הספורט, בזכות התמיכה שהעניק לאורך השנים לקבוצת הכדורגל. סגול גייס את כתר פלסטיק לטובת הקבוצה, ולפי הערכות הזרים אליה קרוב ל־100 מיליון שקל עד 2005

גולן חזני 07:3513.02.18
רבים מכירים את שמו של איש העסקים סמי סגול דווקא מעמודי הספורט, בזכות התמיכה שהעניק לאורך השנים לקבוצת הכדורגל של הפועל תל אביב. סגול ואחיו ירשו את כתר מאביהם כמפעל קטן ביפו, והפכו אותה במרוצת השנים לחברת ענק. לסגול לא היה אז כל עניין בכדורגל.

 

הקשר עם "הפועל" החל ב־1997. ההסתדרות מכרה אז את המועדון, כולל קבוצות הבוגרים, הנוער והילדים, תמורת 1.5 מיליון דולר. סגול היה בין הרוכשים ‑ חלק מקבוצה של משקיעים שכללה את הפרסומאי משה תאומים (גיתם), את איש העסקים מרדכי אורנשטיין ואת רפי עגיב. החוזה שחתמו עליו הוגדר כ"הסכם לתיפעול וניהול קבוצת הפועל תל־אביב".

 

מי שמשך את סגול להשקעה היה חברו הטוב תאומים. סגול גייס את כתר פלסטיק לטובת הקבוצה, ולפי הערכות הזרים אליה בסך הכל קרוב ל־100 מיליון שקל עד 2005. בשנה זו החליטו סגול ושותפיו למסור את הקבוצה לניהולו של מוני הראל, בין היתר בעקבות שרשרת סכסוכים שנתגלעו ביניהם.

הפרסומאי משה תאומים. משך את סגול להשקעה בהפועל הפרסומאי משה תאומים. משך את סגול להשקעה בהפועל צילום: בועז אופנהיים

 

לאחר שלוש שנים נוספות, ולאחר שהעמידו לקבוצה הלוואות בגובה עשרות מיליוני שקלים, סגול ותאומים מכרו את הקבוצה להראל.

 

ימיו של סגול בהפועל היו ימים טובים לקבוצה. בתקופה זו זכתה הפועל תל אביב באליפויות ובגביעי המדינה, ולשיאה הגיעה במפעל האירופי גביע אופ"א ‑ שבו הדיחה קבוצות פאר מהיבשת דוגמת צ'לסי האנגלית, פארמה האיטלקית, לוקומוטיב מוסקבה, והגיעה עד לשלב רבע הגמר – הישג ששום קבוצה ישראלית לא שיחזרה.

 

סגול מיעט להתערב בניהול הקבוצה והסתפק בהעמדת המשאבים. האיש הדומיננטי היה תאומים. באמצעות כתר, הוא תרם גם למפעל חינוכי לבני נוער בתחום הכדורגל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x